Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Azartspēles galvaspilsētā būs atļautas atsevišķos rajonos

Rīgas Domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja saistošo noteikumu grozījumus, kas paredz Rīgā atļaut azartspēles atsevišķās teritorijās Čiekurkalnā, Lucavsalā uz ziemeļiem no Salu tilta, Zaķusalā, atsevišķos Krasta ielas posmos un Spilvē.

Azartspēles tiks atļautas arī viesnīcā «Hotel de Rome», «Radisson SAS Daugava», «Reval Hotel Latvija», viesnīcā «Rīga» un viesnīcā «Maritim Park Hotel Rīga».

Citur pilsētā azartspēles organizēt nebūs atļauts.

Kā ziņots, grozījumus veikt ierosinājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, kas norādījusi, ka saistošajos noteikumos neskaidri definētas teritorijas, kurās azartspēles nedrīkst būt.

Tagad noteikumi precizēti tā, lai būtu skaidrs, ka azartspēles ir aizliegtas visā Rīgā, izņemot noteiktās teritorijas. To azartspēļu iestāžu darbība, kuras patlaban atrodas neatļautajās teritorijās, jābeidz trīs gadu laikā.

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas direktors Ģirts Ludeks komitejas sēdē lūdza Rīgas Domi nesteigties ar saistošo noteikumu pieņemšanu, norādot, ka Saeima līdz rudenim pieņems vairākus likumus, kas mainīs situāciju azartspēļu jomā. Līdz ar to pašvaldības saistošie noteikumi būs atkal jāgroza. Viņš arī norādīja, ka azartspēļu biznesa pārstāvjiem būtu jāzina, kādas būs tūrisma plūsmas un vai uz šīm teritorijām nāks cilvēki, jo azartspēļu organizētāji nevar «atļauties celt jaunas ēkas pļavā vai mežā».

Komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš (TP) norādīja, ka Rīgas Dome saistošo noteikumu pieņemšanu neatliks, jo jautājums jārisina steidzami. Rīga, pēc Krastiņā teiktā, pārvēršas par «Eiropas Savienības Lasvegasu».

Pēc Krastiņa informācijas, kopš azartspēļu ierobežošanas Rīgā šā gada martā izsniegtas 11 atļaujas jaunu spēļu zāļu ierīkošanai atļautajās teritorijās.

Galīgais lēmums par azartspēlēm atvēlētajām teritorijām vēl jāpieņem Rīgas Domei.