Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maijā pieaug JL, ZZS un LPP popularitāte

Maijā, salīdzinot ar aprīli, pieaugusi partijas «Jaunais laiks» (JL), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Latvijas Pirmās partijas (LPP) popularitāte, savukārt atbalstītāju loks sarucis Tautas partijai (TP) un politisko organizāciju apvienībai «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL), liecina «Latvijas faktu» veiktā aptauja.

JL joprojām ir vispopulārākā partija — ja maijā notiktu Saeimas vēlēšanas, to būtu gatavi atbalstīt 16,6% pilsoņu jeb par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī.

Otrā populārākā partija ir TP. Ja maijā notiktu parlamenta vēlēšanas, par to balsotu 8,9% pilsoņu, kas ir par 2,6 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī.

ZZS atbalsta 7,5% vēlētāju, kas ir par 0,9 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī, savukārt PCTVL vēlētāju loks samazinājies no 9,4% pilsoņu aprīlī līdz 7,3% maijā.

Apvienību «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK atbalsta 7,2% pilsoņu, kas ir tikpat daudz cik aprīlī, savukārt LPP vēlētāju loks mēneša laikā pieaudzis par 1,3 procentpunktiem līdz 4% pilsoņu.

Ja maijā notiktu Saeimas vēlēšanas, par Tautas saskaņas partiju būtu gatavi balsot 3,6% pilsoņu, kas ir par 0,7 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī, par partiju «Latvijas ceļš» — 3,4% jeb par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī, par Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju — 3,1% jeb par 0,8 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī.

Par politisko apvienību «Dzimtene» balsotu 2,7% pilsoņu jeb par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī, par partiju «Jaunais centrs» — 1,4% jeb par 0,4 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī, par Darba partiju — 0,8% jeb par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī, par Sociāldemokrātu savienību — 0,5% jeb par 0,1 procentpunktu vairāk nekā aprīlī, par partiju «Latvijas kalve» — 0,4% jeb par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī, par Konservatīvo partiju — 0,3% jeb par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī.

Par kādu citu partiju būtu gatavi balsot 0,4% pilsoņu, bet 24% neesot izlēmuši, kuru politisko spēku atbalstīt. Neizlēmušo skaits, salīdzinot ar aprīli, pieaudzis par 4,6 procentpunktiem. 8% pilsoņu atzinuši, ka parlamenta vēlēšanās nepiedalītos.

Aptauja veikta no 16. līdz 26. maijam, izvaicājot 1007 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus.