Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirāti uzbrūk tankkuģim Basras naftas terminālī Irākā

Ar Kalašņikova automātiem «AK-47» bruņoti pirāti Basras naftas terminālī Irākā uzbrukuši lielam tankkuģim, kas gaidīja jēlnaftas iekraušanu, un nolaupīja uz kuģa esošo naudu, trešdien paziņoja Starptautiskais jūras kuģošanas birojs (IMB). Uzbrukums notika naktī uz 31. maiju aptuveni desmit jūras jūdzes no Irākas dziļūdens naftas termināļa, no kurienes tiek eksportēta lielākā daļa jēlnaftas.

«Viņi mēģināja nokļūt uz komandtiltiņa, apgalvojot, ka esot policisti. Kapteinis neatļāva viņiem ienākt, un pirāti sāka lietot vardarbību. Viņi uzbruka kapteinim, ievainoja viņu un pieprasīja naudu,» teikts IMB ziņojumā.

Pēc briesmu signāla pārraides tankkuģim palīgā devās koalīcijas karakuģis.

IMB direktora vietnieks Džajants Abjankars aģentūrai «Reuters» teica, ka šis incidents rada šaubas par drošību naftas terminālī, kas ir Irākas galvenie naftas eksporta vārti un nodrošina gandrīz visus tās ienākumus.

Pagājušajā gadā tika veikti pastiprināti drošības pasākumi Basras dienvidu naftas terminālī pēc Zarkavi grupējuma pašnāvnieku uzbrukumiem terminālim. 2005. gada aprīļa beigās drošības pasākumi tika pastiprināti arī Umkasras ostā, kad bruņota banda uzbruka kuģim, kurš veda Austrālijas kviešus. Kuģis bija noenkurojies attālāk no ostas, kad notika šis incidents.