Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Microsoft» jāmaksā 8,9 miljoni par patentu pārkāpumu

«Apollo» jau pirms kāda laika [s:7858], ka programmatūras gigants «Microsoft» iesūdzēts tiesā par «Excel» un «Access» rēķintabulu tehnoloģijas zādzību. Pirmdien ASV federālā tiesa paziņoja savu spriedumu, kurā atzina programmatūras gigantu par vainīgu izdarītajā noziegumā.

Tiesa piesprieda «Microsoft» maksāt gvatemaliešu izgudrotājam Karlosam Armando Amano 8,9 miljonus dolāru lielu kompensāciju par viņa izgudrotās tehnoloģijas nelikumīgu izmantošanu.

Lai aprēķinātu kompensācijas lielumu, tiesa izvērtēja «Microsoft» pārdoto programmu skaitu laika posmā no 1997. gada marta līdz 2003. gada jūlijam. Tiesnesis Deivids Kārters vēl pārskatīs šo lietu, lai noskaidrotu, vai Karlosam Amano pienākas arī kompensācija par vēlāk pārdotajām «Microsoft» programmām. 

Prasības iesniedzēja advokāts Vincents Belusko teica, ka Amano kungs jau vairākus gadus ir meklējis taisnību un, lai arī šī cīņa bijusi grūta, viņš ir priecīgs, ka viņa taisnība beidzot ir atzīta.

Tiesa par pamatotu atzina vienu no desmit Amano sūdzībām; ja par pamatotu būtu atzīta vēl kāda no sūdzībām, «Microsoft» vajadzētu maksāt pat vairākus simtus miljonus dolāru.

«Šīs dienas tiesas lēmums mums lika vilties, taču mēs esam priecīgi, ka tiesa noraidīja pārējās Amando prasības. Nedomājam, ka šis tiesas lēmums kaut kā ietekmēs mūsu biznesu,» teica «Microsoft» pārstāve Steisija Dreika.