Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Operā briest liels streiks

Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti ir tik neapmierināti ar savām zemajām algām, ka ir gatavi streikot, trešdien ziņo telekompānija LNT.

Solisti sūdzas par zemajām algām, kā arī par to, ka viņi piespiedu kārtā netiek nodarbināti. Vēloties zināt, kad palielinās viņu algas, solisti ir pat gatavi streikot.

Trešdien LNO notika solistu tikšanās ar LNO direktoru Andreju Žagaru. Sapulci administrācija neizziņoja, bet solisti vēlējās sapulci darīt publisku, pieaicinot presi, taču Žagars lūdza ieradušos žurnālistus pamest tikšanās telpas.

Kā LNT norādīja Žagars, mākslinieku atalgojums ir no 180 līdz 1000 latiem. «Tā ir vidējā izpeļņa, ko saņem solisti, mums ir pamatalga un dažādu piemaksu sistēma un prēmijas par veicamo uzdevumu,» skaidroja Operas vadītājs.

LNO solists Aivars Krancmanis pauda viedokli, ka sapulcē bijis daudz demagoģijas, bet atmosfēra bijusi nospiedoša. Pēc viņa teiktā, administrācijas uzrādītie «cipari neatspoguļo reālo situāciju». «Tie ir tikai skaitļi presei un sabiedrībai, kas nezina iekšējo būtību,» sacīja Krancmanis, «ir septiņi cilvēki, kuriem nemitīgi dod darbu, bet es nedomāju, ka mēs būtu kļuvuši tik neprofesionāli, lai mums nevarētu dot pietiekamu nodarbinātību.»

Žagars, sākot sarunu ar solistiem, licis piecelties tiem, kas pieaicinājuši žurnālistus. Par diskusiju to saukt nevarēja, atzinuši mākslinieki. Krancmanis saņem 200 latu mēnešalgu, no kuras tiek atvilkti nodokļi. Savukārt mākslinieki vēlas saņemt 600 latus pēc nodokļu nomaksas.