Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bolīvijā musina uz pilsoņu karu

Bolīvijas indiāņu līderis Felipe Kvispe trešdien nāca klajā ar aicinājumu sākt pilsoņu karu.

«Karam jābūt par katru cenu,» intervijā kaimiņos esošās Peru radiostacijai «RPP Noticias» paziņoja Kvispe. «Jābūt karam, un tādā ceļā mēs noskaidrosim, kurš valdīs šajā valstī.»

Ar šādu paziņojumu Bolīvijas iedzimto līderis nācis klajā tikai dienu pēc tam, kad prezidents Karloss Mesa izteica brīdinājumu par iespējamo pilsonisko konfliktu, kas varētu aptvert valsti.

«Mēs esam nonākuši pie radikālas cīņas starp baltajiem un iedzimtajiem iedzīvotājiem,» piebilda indiāņu līderis. «Laiks ir pienācis. Ir laiks mums pārņemt politisko varu. Liksim šiem iebrucējiem atgriezties savā teritorijā.»

Kvispe ir bijušais partizānu komandieris, kurš tagad vada indiāņu izveidotu politisko partiju. Viņš ir viens no galvenajiem pēdējās nedēļās notikušo nekārtību organizētājiem, kuru dēļ Bolīvijas dzīve ir paralizēta.

Vienlaikus nesaskaņas pastāv arī starp Kvispi un kokas audzētāju līderi Evo Moralesu, kas konfliktā starp nabadzīgajiem valsts pamatiedzīvotājiem un turīgajiem eiropeiskās izcelsmes bolīviešiem ieņēmis mērenāku pozīciju.

Intervijā Peru telekanālam «Canal N», Kvispe norādīja, ka viņa vadītās kustības lozungs ir «Visu vai neko».

Peru, kur arī ir liels skaits indiāņu izcelsmes iedzīvotāju, ar bažām raugās uz konflikta attīstību Bolīvijā.