Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Runājošo akmeņu» projekts apdraudēts naudas strīdu dēļ

Finansējuma trūkuma dēļ apdraudēts festivāla «Pārsteidzošā Latvija» Francijā Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošais projekts «Runājošie akmeņi». Par to aģentūru BNS informēja kultūras ministres preses sekretāre Margita Zālīte.

Ekonomikas ministrija kultūras ministrei Helēnai Demakovai trešdien ziņoja par projekta realizācijas kritisko stāvokli. 12 «runājošo akmeņu» izveidei vajadzīgā summa par 175 757 latiem pārsniedz budžetā paredzēto summu — aptuveni 500 tūkstošus latu.

Demakova uzsver, ka ir «neizpratnē un sašutusi par to, ka ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš ir pieļāvis šādu nolaidību projekta uzraudzībā, kas draud ar nopietniem zaudējumiem valstij». «Laikā, kad kultūras sektorā trūkst naudas atalgojumiem, Ekonomikas ministrija burtiski izšķiež valsts līdzekļus. Tā ir neiedomājama nolaidība no Ekonomikas ministrijas un ekonomikas ministra Krišjāņa Kariņa puses pieļaut finansiālus pārkāpumus projekta uzraudzībā, šādi sarežģījot Vairas Vīķes-Freibergas un Žaka Širaka ieplānoto festivālu,» viņa uzskata.

Savukārt Kariņš aģentūrai BNS sacīja, ka «valsts nauda netiek izšķiesta un man ir neizprotamas ministres emocijas». «Tieši tāpēc, ka projektam paredzētā summa tiek pārsniegta, mēs runājām ar kultūras ministri, lai viņa palīdz un iesaistās sarunās ar māksliniekiem, kuriem jāsamazina izmaksas un jāiekļaujas budžetā paredzētajā summā, nezaudējot daudz labu ideju,» teica ministrs.

Kariņš arī uzsvēra, ka Demakova nepamatoti apvainojusi viņu nolaidībā un atteikusies problēmu risināt.

Šonedēļ ministri tiksies ar projekta koncepcijas autoru Ēriku Stendzenieku, lai lemtu par iespējām īstenot projektu Francijā plānotā budžeta ietvaros.

Stendzenieks aģentūrai BNS notikušo komentēja šādi: «Nu tad beidzot! Nu tad super. Pirms trim mēnešiem mēs Ekonomikas ministrijai iesniedzām tāmi — nulle kontaktu, nulle emociju. Ekonomikas ministrs nav nemaz interesējies par mūsu darbu un joprojām to nedara.» «Mūsu radošā koncepcija neaizņem lielu daļu tāmes, jo izdevumi ir ap simt tūkstošiem, un šobrīd mēs neko nemainīsim izstrādātajā koncepcijā. Es nesaprotu, kāpēc vispār tik plaši tiek pieminēts mans vārds,» paskaidroja Stendzenieks.

Jau vēstīts, ka 2005. gada rudenī Francijas pilsētās Parīzē, Bordo, Lionā un Strasbūrā notiks festivāls «Pārsteidzošā Latvija» («Etonnante Lettonie»), kura iniciatori ir Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un Francijas prezidents Žaks Širaks. Festivālu atklās Parīzē, vienlaikus atklājot interaktīvo multimediju instalāciju «Runājošie akmeņi», kurus paredzēts uzstādīt vienā no Parīzes svarīgākajiem laukumiem — pie Luvras muzeja.

Instalāciju «Runājošie akmeņi» no Parīzes nogādās uz Strasbūru, Bordo un noslēgs festivāla pasākumus Lionā decembra sākumā. Paralēli kultūras programmai četros Francijas reģionos un pilsētās tiks īstenota plaša Latvijas un Rīgas pilsētas ekonomiskā un tūrisma programma. 12 «runājošie akmeņi» stāstīs par Latviju — tās ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru, tautsaimniecību, iecienītākajiem ēdieniem, tūrisma objektiem, ko vērts redzēt, izklaides vietām un citiem jautājumiem, kas varētu interesēt Francijas iedzīvotājus un viesus.