Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IKP pirmajā ceturksnī pieaug par 7,4%

Šā gada sākumā tautsaimniecības izaugsme Latvijā ir turpinājusies, iekšzemes kopproduktam (IKP) gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu, pieaugot par 7,4%. Tā ceturtdien paziņoja Centrālā statistikas pārvalde.

Ekonomikas izaugsmi gada pirmajos trīs mēnešos veicināja apjomu kāpums tirdzniecībā — par 15,7%, transporta un sakaru nozarē — par 11,1%, komercpakalpojumu nozarē — par 5,1%, kā arī būvniecībā — par 16,2%. Apjomu samazinājums par 0,1% bija vērojams apstrādes rūpniecībā, uz kuru vislielāko iespaidu atstāja ražošanas apjomu kritums kokapstrādē — par 6,9%.

Komunālie, sociālie un individuālie pakalpojumi pirmajā ceturksnī kopumā palielinājušies par 5,7%, kam pamatā bija kultūras, atpūtas un sporta pakalpojumu apjoma kāpums par 27,1%. Savukārt elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē bija vērojams apjomu kritums par 0,2%.

Nozvejas pieaugums Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī — par 30%, kā arī Centrālaustrumu Atlantijā — divas reizes — veicināja zvejniecības apjoma kāpumu pirmajā ceturksnī par 60%. Savukārt lauksaimniecības nozarē produkcijas apjomi salīdzināmās cenās auguši par 3,5%, bet faktiskajās cenās — par 19,4%.

Pērn pirmajā ceturksnī IKP apjoms pieauga par 8,8%, savukārt 2004. gadā kopumā — par 8,5%.