Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trotila realizācijas brīdī aiztur divas personas

Trešdien Valsts policijas darbinieki aizdomās par šaujamieroču munīcijas un sprāgstvielu nelikumīgu realizāciju aizturēja divus vīriešus.

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (VP GKrPP ONAP) darbinieki trotila nelikumīgas realizācijas brīdī Dobeles rajonā aizturēja agrāk piecas reizes sodīto 1961. gadā dzimušo Vladimiru un viņa līdzdalībnieku — 1962. gadā dzimušo Aleksandru.

ONAP darbinieki pie aizturētajām personām atrada un izņēma 2,5 kg trotila, trīs rokas granātas, kā arī aptuveni 550 dažāda kalibra patronas.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka Vladimirs un Aleksandrs realizēto trotilu, kā arī izmeklēšanas laikā konfiscēto munīciju atveduši no Saldus rajona mežiem, kur lielā daudzumā atrodama kara laikā atstātā munīcija un sprāgstvielas.

Ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas «Par šaujamieroču munīcijas, sprāgstvielu realizēšanu bez attiecīgas atļaujas», kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana un lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajām personām.

Jau agrāk ir bijuši gadījumi, kad personas atradušas munīciju un sprāgstvielas, kuras tālāk mēģināts pārvietot vai nelikumīgi realizēt. Tādēļ policijas darbinieki aicina iedzīvotājus līdzīgos gadījumos atradumu neaiztikt, bet gan informēt par to tuvākajā policijas nodaļā personīgi vai arī zvanot pa tālruņa numuru 02.

Šogad gājuši bojā jau četri cilvēki, kuri mēģinājuši pārvietot vai neitralizēt sprāgstvielas un sprāgstierīces.