Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īres maksa Vidzemes jūrmalā

Vasarai atnākot, ļaudis meklē vietu atpūtai pie jūras. Kaut arī Jūrmalā dažnedažādu labumu ir vairāk nekā citur, tomēr dažiem tā šķiet par dārgu. Citi grib tālāk no jūkļa, mieru un klusumu. Mieru un klusumu var atrast Vidzemes jūrmalā.

Limbažu rajonā

Salacgrīvas tūrisma informācijas centra ceļojumu konsultante Solvita Kukanovska stāsta, ka Salacgrīvā un citur Limbažu rajonā pie jūras piedāvā vairākas dažādu veidu naktsmītnes, kas galvenokārt domātas ceļotājiem, kuriem vajag pajumti dažām dienām vai nedēļām. Privāto namu īres telpu piedāvājumu vispār neesot. Savrupnamu telpu īres piedāvājumu trūkumu zinātāji skaidro dažādi.

Pirmkārt, namsaimnieki nevēlas izmantot pašvaldības uzņēmumus par starpniekiem īrnieku meklēšanā. Izīrējot telpas oficiāli, privātīpašniekiem būs jāmaksā citi nodokļi.

Otrkārt, savrupnamu īpašniekiem izdevīgi izīrēt istabu vai pusi mājas uz visu vasaru pastāvīgiem iemītniekiem, nevis ceļotājiem vai caurbraucējiem uz dažām dienām vai nedēļām.

Treškārt, daži vietējo pagastu namsaimnieki nemaz neslēpj — mūslaikos ielaist svešinieku mājās esot pēdējā muļķība. Par īrniekiem viņi ņemot lielākoties pazīstamus ļaudis un tādus, kuri īrējuši istabu vai stāvu pastāvīgi, vairākas vasaras pēc kārtas.

Īres cenrāži ir diezgan nenoteikti un svārstīgi. Caurmērā — no 200 līdz 500 latu par sezonu atkarībā no tā, kādas ērtības un labumus namsaimnieks piedāvā. Citreiz lētāk, bet par to saimnieki prasa atlīdzību graudā — palīdzību mājā vai sētā. Arī viesu mītņu cenu starpība ir milzīga — no 3 līdz 60 latiem diennaktī.

Solvita Kukanovska saka, ka cenas ir atkarīgas, pirmkārt, no piedāvātajām ērtībām. Jo vairāk īpašniekam ir ko piedāvāt, jo dārgāk var noplēst īrniekam.

Otrkārt no atrašanās vietas. Vieta pie jūras noteikti maksās vairāk nekā citur. Saulainās un karstās vasaras dienās pie jūras atpūtnieku un īrnieku ir vairāk nekā piedāvāto naktsmītņu. Tad visiem vietas pie jūras nepietiek un atpūtas vieta vai naktsmītne jāmeklē citur.

Naktsmītņu īres cenas Limbažu rajonā pie jūras no cilvēka diennaktī

Salacgrīvas viesnīcā «Brīze» — 15 līdz 60 latu:

Salacgrīvas Smiltenes 8. CBR uzņēmumam piederošajā atpūtas bāzē — 1,5 līdz 2 lati no personas.

Motelī «Casa Blanca» — 25 līdz 40 latu.

Viesu mājā «Vējavas» — 5 līdz 20 latu.

Viesu mājā «Korķi» — 5 līdz11 latu.

Viesu mājā «Vidlauči» — 10 līdz 15 latu.

Viesu mājā «Duntes urdziņas» — 10 līdz 20 latu.

Kempingā «Meleku līcis» — 3 līdz 5 lati.

Kempingā «Lauču akmens» — 5 līdz 15 latu.

(Avots: Salacgrīvas Tūrisma informācijas centrs)

Šovasar būs atvērts kempings «Rakari». Solvita Kukanovska domā, ka tas laiks, kad cilvēki ir ar mieru dzīvot kaut kur bez jebkādām ērtībām, pamazām aiziet pagātnē.

Saulkrastos

Saulkrastu tūrisma informācijas centra administratore Gita Memmēna piekrīt kolēģei Salacgrīvā. Lielākoties grib īrēt pajumti ar ērtībām, turklāt «lēti un labi». Tomēr pēdējā laikā īrniekiem jāizvēlas — ar visām ērtībām un gana dārgi vai bez nekā un lēti.

Izvēli nosaka ikviena īrnieka maka biezums un prasības. Dažiem pietiek ar istabu, aku sētā un sirdsmājiņu, citiem nepietiek pat ar visizsmalcinātāko apkalpošanu.

Gita Memmēna saka, ka Saulkrastos pajumti vasaras atpūtai varot noīrēt, ja par to domā laikus. Maija beigās vai jūnija sākumā varot būt par vēlu. Tas esot jādara februārī vai martā. Tā parasti darot ārzemnieki, kuri plāno atvaļinājumu braucienus un atpūtu.

Vēsās vasarās īrēt istabu Saulkrastos var diezgan viegli. Tāpat nav nekādu problēmu īrēt rudeņos un ziemās. Toties karstās vasarās visas iespējamās īres telpas lielākoties ir aizņemtas. Gita Memmēna domā, ka Saulkrastu pusē varētu būt vairāk naktsmītņu kaut vai ar minimālām ērtībām, kuru īre nepārsniegtu 5 līdz 10 latus par diennakti.

Līdzšinējās īres cenas lielākoties atkarīgas no piedāvātajām ērtībām un jūras tuvuma.

Īres cenas Saulkrastu kempingos pie jūras

Kempingos — vidēji no cilvēka, sākot no 6 latiem diennaktī:

Atpūtas bāzē «Inčupe» 2,5 līdz 5 lati no cilvēka diennaktī.

Atpūtas kompleksa «Lilaste» viesnīcā*:

 • divvietīgi numuri ar ērtībām darba dienās — 15 latu, brīvdienās — 20 latu;
 •  četrvietīgi numuri: darba dienās — 25 latu un brīvdienās — 30 latu.

 

Kempingā «Jūras priede»:

 • - divvietīgi numuri — 15 latu;
 • - četrvietīgi — 30 latu;
 • - sešvietīgi — 45 lati.

 

Viesu mājā «Aizvēji»:

 • divvietīgā kempinga mājā — 8 lati par mājiņu diennaktī;
 • četrvietīgā –14 lati par mājiņu diennaktī.

(Avots: Saulkrastu tūrisma informācijas centrs)

* cenas norādītas bez 18% pievienotās vērtības nodokļa.

Saulkrastu tūrisma informācijas centra pārstāve Gita Memmēna brīdina — dažu kempingu cenas mēdz būt mānīgas. Piemēram, ja atpūtas kompleksā «Lilaste» piedāvāto mājiņu vēlas īrēt tikai 2 cilvēki, tad viņiem jāmaksā 30 latu, tāpēc ka mājiņā ir 6 vietas. Izdevīgāk īrēt vismaz 4 līdz 6 cilvēkiem. Saulkrastu savrupnamu un dzīvokļu īpašnieki visbiežāk meklē īrniekus uz visu vasaru vienā vai vairākās istabās. Parasti cenšas izīrēt vismaz uz 1 mēnesi. Arī šā piedāvājuma īres cenas ir ļoti dažādas. Tā kā sezonas laikā īres telpu trūkst, tad dažreiz pat neliela istaba bez ērtībām var maksāt dārgi. Saulkrastu tūrisma informācijas centrā lēš, ka privāto dzīvokļu īre svārstās caurmērā no 90 līdz 250 latiem par mēnesi, savrupnamu īre — no 200 līdz 450 latiem par mēnesi.

Saulkrastu tūrisma informācijas centrā norāda uz īres cenrādi pašlaik:

— 1 istabai ar ērtībām dzīvoklī — 2 līdz 3 lati par diennakti;

— 2 remontētām, mēbelētām istabām ar ērtībām un virtuvi saimnieka mājā ar atsevišķu ieeju, jūra 400 m — 350 latu par mēnesi vai 750 latu par 3 mēnešiem;

— 2 istabām atjaunotā mājā — 400 latu par sezonu;

— 2 vai 3 istabām mājā, tuvu jūrai, uz visu sezonu — 2 līdz 2,5 lati par diennakti;

— moderni iekārtotam divu istabu dzīvoklim Saulkrastu centrā — 250 latu par mēnesi.

— 2 istabām jaunuzceltā mājā ar visām ērtībām — 400 latu par mēnesi.

Īres cenas Saulkrastu viesu mājās:

«Pie Maijas»:

 • divvietīgs numurs — 15 līdz 35 lati par diennakti;
 • divvietīga bungalo mājiņa — 25 lati par diennakti.

 

«Baltās dūjas»:

 • diviem cilvēkiem par mājiņu — 30 latu par diennakti,
 • divas divvietīgās (4 cilvēkiem) mājiņas — 40 latu.

 

«Mūsmājas»: trīs divvietīgas guļamistabas un dzīvojamā istaba — 40 līdz 60 latu par diennakti.

«Straupes»: 15 latu no cilvēka par diennakti.

 «Saulrieti»: divvietīgs numurs — 25 lati par diennakti.

(Avots: Saulkrastu tūrisma informācijas centrs)

Pērn Saulkrastos atvēra viesnīcas «Minhauzena unda» un «Marve». Viesnīcā «Marve» vienvietīgs numurs maksā 25 līdz 30 latu, divvietīgs — 32 līdz 60 latu par diennakti. Viesnīcā «Minhauzena unda» vienvietīgs numurs maksā 20 līdz 23 latu par diennakti, divvietīgs — 22 līdz 50 latu par diennakti (atkarībā no sezonas).

Kurš īrē?

Gita Memmēna stāsta, ka vasarās pašmāju ļaudis īrē istabas privātos dzīvokļos un namos. Viesnīcās un viesu mājās īrē vien banketu zāles un pirtis. Pēdējos gados arī Saulkrastos jūt ārzemnieku pieplūdumu. Ārzemnieku pulkā trāpās arī kāds asu izjūtu cienītājs, kurš grib izbaudīt dzīvi lauku mājā ar aku un sirdsmājiņu sētā. Bet lielākoties rietumniekiem vajag ērtības un drošību. Iekams kaut ko izvēlas, viņi rūpīgi izpēta piedāvājumus bukletos vai interneta mājas lapās. Ar ārzemniekiem bizness iet tiem viesu māju īpašniekiem, kuri prot angļu valodu.

Savukārt privātus namus iecienījuši Krievijas krievi, īpaši tie, kuri Latvijā dzīvojuši vai braukuši atpūsties padomju laikos un kuri apmetas pie pazīstamiem privāto namu īpašniekiem. Viesu namus un viesnīcas īrē tikai krievu jaunbagātnieki.