Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā mācīs autovadītājus braukt droši

Pirmo reizi Latvijā sadarbībā ar «Swedish Active Driving» drošas braukšanas speciālistiem nodibināta Drošas braukšanas skola. Tā ir iespēja jau tiesības ieguvušiem un pieredzējušiem braucējiem gūt papildu zināšanas, kas būtiski mazina iespējas piedzīvot kritiskas situācijas uz ceļa. Par to informēja Drošas braukšanas skolas (DBS) galvenais instruktors Artūrs Priednieks.

DBS dibināšanas primārais mērķis ir samazināt satiksmes negadījumu skaitu un ar tiem saistītos riskus. Eiropas prakse liecina, ka drošas braukšanas mācības ir būtisks faktors kompleksas ceļu satiksmes drošības veidošanā. Ieviešot šo modeli arī Latvijā, iespējams uzlabot jau ilgstoši kritisko satiksmes drošības situāciju.

Artūrs Priednieks, Drošas braukšanas skolas mācību direktors: «Pat pieredzējuši šoferi bieži ir pārsteigti, uzzinot, cik elementāras kļūdas viņi pieļauj. Mēs mācām, sākot no iesēšanās auto un darbībām standartsituācijās, līdz pat praktiskiem treniņiem kritiskās situācijās. Tomēr mēs nemācīsim sportiskus trikus vai pārgalvīgus manevrus — mūsu prioritāte ir drošas braukšanas principi. Cilvēkiem piemīt neapzinātā nekompetence — viņi bieži nenojauš par kļūdām, ko pieļauj. Mūsu uzdevums ir panākt, lai drošas braukšanas skolas beidzēji būtu zinoši un atbildīgi satiksmes dalībnieki.»

Paredzēts, ka pirmās mācības notiks jau jūlijā. Patlaban notiek sarunas par kursu norises vietu, iespējams, tā būs Biķernieku kompleksa sporta bāze. Sadarbībā ar Zviedrijas speciālistiem izstrādātajā mācību programmā iekļauts teorētiskais kurss, kā arī praktiskās nodarbības pie «Ford Focus» automašīnu stūres. Programma izstrādāta, lai vajadzīgās zināšanas varētu apgūt īsā laikā. Nodarbības vadīs Latvijas labākie drošas braukšanas instruktori, kas īpaši šim nolūkam apguvuši prasmes ārzemēs.