Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizturēts pasaules slavenākais hakeris

Lielbritānijā tika aizturēts ASV plaši meklētais hakeris Harijs Makkinons, ko apsūdz par vairāku veiksmīgo uzbrukumu izdarīšanu ASV armijas, Pentagona un NASA datortīkliem. Pēc pirmās tiesas sēdes gan viņu pret galvojumu atbrīvoja.

Bez darba palikušā britu datortīklu administrātora advokāts teica, ka ASV mēģina politiski panākt viņa klienta izdošanu par visu laiku lielākā uzbrukuma veikšanu slepeniem ASV armijas datortīkliem. 39 gadus veco datorspeciālistu apsūdz par to, ka viņš no sava mājas datora esot nelegāli piekļuvis 53 datoriem ASV armijas, Pentgona un NASA datortīklos un nodarījis ASV valdībai 700 000 dolārus lielus zaudējumus.

Makkinona advokāts apstiprināja iepriekš publicētos ziņojumus, ka viņa klients izdarījis uzbrukumus, lai pierādītu, cik viegli ikviens var piekļūt slepeniem ASV valdības datortīkliem. Makkinona draugi izstāstīja, ka viņš esot ielauzies šajos datortīklos, lai pierādītu savu teoriju par to, ka ASV armija slēpj ziņas par NLO eksistenci.

Makkinona uzbrukumi radīja lielu apkaunojumu ASV varasiestādēm, jo viņš esot ielauzies slepenajos datortīklos, ar īpašas programmas palīdzību piemeklējot viegli uzminamās datortīklu paroles. Virdžīnijas štata prokurors Pauls Maknultijs, kas uztur apsūdzību pret Makkinonu viņa aktivitātes aprakstīja kā «visu laiku lielāko uzbrukumu armijas datortīkliem, vismaz lielāko, kas jebkad apzināts».

Makkinona advokāti norādīja, ka aiz mēģinājumiem panākt viņu klienta izdošanu ASV stāv Buša administrācijas pārstāvji. Viņi kritizēja Amerikas varasiestāžu izturēšanos pret Lielbritānijas pilsoņiem, salīdzinot to ar attieksmi pret ieslodzītajiem Guantanamo karabāzē.

Ja britu datorspeciālistu izdos ASV, viņam draud 70 gadu ieslodzījums un 250 000 dolārus liela sodanauda.