Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļojot uz ES, būs jādeklarē summas, kas lielākas par 10 000 eiro

Nākotnē, ceļojot uz Eiropas Savienību (ES) un no tās, būs jādeklarē līdzi esošās skaidras naudas summas, kas lielākas par 10 000 eiro (7030 latiem), paredz Eiropas Parlamenta (EP) apstiprināta regula.

Kā aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība, regula stāsies spēkā, kad ES Ministru padome būs oficiāli apstiprinājusi piekrišanu EP ierosinātajiem grozījumiem. Tā būs jāsāk piemērot 18 mēnešus pēc spēkā stāšanās brīža.

Regula ievieš Eiropas Savienības (ES) līmeņa pieeju skaidras naudas plūsmas kontrolēšanai uz ES un no tās.

ES nodokļu un muitas komisārs Lāslo Kovāčs uzskata, ka šie pasākumi teroristiem apgrūtinās ieceļošanu vai izceļošanu no ES ar skaidru naudu, kas paredzēta viņu nelikumīgo darbību finansēšanai.

«Tāda vienota, nesarežģīta sistēma arī būs taisnīgāka attiecībā uz likumīgiem ieceļotājiem, kuriem vairs nevajadzēs saskarties ar dažādiem kontroles pasākumiem atkarībā no vietas, kurā viņi iebrauc kopienā vai izceļo no tās,» norāda Kovāčs.

Ceļotājiem, kam līdzi būs vairāk nekā 10 000 eiro, būs jādeklarē šie līdzekļi muitas dienestā. Šī summa ir pietiekami augsts slieksnis, lai lielākajai daļai ceļotāju un tirgotāju aiztaupītu nesamērīgas administratīvās formalitātes.

Saskaņā ar regulu muita būs pilnvarota veikt personu un viņu bagāžas kontroli un aizturēt nedeklarētu skaidru naudu.

Dalībvalstīm būs jāvēršas tiesā pret personām, kuras nebūs deklarējušas skaidru naudu, kas pārsniedz 10 000 eiro. Dalībvalstīm būs jānodrošina, lai lietas iztiesāšanas rezultātā piespriestais sods būtu proporcionāls pārkāpumam un lai tas tādējādi iedarbotos preventīvi.

Dalībvalstīm būs jāreģistrē deklarācija un kontrolē iegūtā informācija un tā jānodod iestādēm, kuru kompetencē ir naudas atmazgāšanas apkarošana.

Ja būs pierādījumi, ka naudu paredzēts atmazgāt vai izmantot terorisma finansēšanai, dalībvalstīm būs jāapmainās ar šādu informāciju.

Četrus gadus pēc regulas stāšanās spēkā EK jāiesniedz EP un ES Ministru padomei novērtējuma ziņojums.