Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Puse streikot gatavo LNO solistu no sava nodoma atteikušies

Puse no Latvijas Nacionālās operas (LNO) solistiem, kuri gatavojās streikot, lai panāktu lielāku atalgojumu, no sava nodoma atteikušies, aģentūrai BNS pastāstīja Operas preses sekretāre Mairita Brice.

Tā kā Operas vadība sagatavojusi priekšlikumu valdībai palielināt solistu algas par 98% un sola arī cīnīties par piemaksu palielināšanu, vairāki solisti no nodoma streikot atteikušies. Pavisam streika pieteikumu parakstīja 19 solisti.

Solisti Operai pieprasa palielināt algu līdz 400 latiem mēnesī pēc nodokļu nomaksas, nodrošināt štata solistus ar regulāru darba slodzi, ārštata solistus izmantojot ne vairāk par 25%, un no jaunās sezonas nodrošināt ne mazāk kā 10 operas izrādes mēnesī uz lielās skatuves un ne mazāk kā trīs izrādes vai koncertuzvedumus Jaunajā zālē.

Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas vadītājs Aldis Misēvičs aģentūrai BNS teica, ka solisti streiku pieteikuši, jo Opera nepildot noslēgto koplīgumu starp solistu arodbiedrību un Operu. Ja orķestriem, kora un baleta māksliniekiem pie algām pielikts, operas solisti pielikumu vēl nav sagaidījuši. Protestēts gan netiek tikai pret zemo algu, bet arī pret pārāk mazo slodzi, kas liedz dziedātājiem ar piemaksām nopelnīt vairāk. «Pārāk maz darba, un līdz ar to atalgojums nav tāds, kā gribētos,» teica Misēvičs.

Savukārt LNO vadība uzsver, ka ārštata solisti, piemēram, Sonora Vaice vai Egils Siliņš, ir Operas lepnums un ļoti patīk skatītājiem, tāpēc Opera negrib no viņiem atteikties. Opera arī atzīmē, ka šosezon pieaicināti tikai pieci viessolisti.

Lai arī Kultūras ministrija solījusies apsvērt iespēju palielināt algas arī operas solistiem, viņus solījums nepārliecina, un tādēļ nolemts streikot. «Nekādu konkrētu solījumu nav, tikai teica, ka mēģinās,» aģentūrai BNS teica solistu arodbiedrības pārstāve Ieva Viļuma.

Pēc LNO administrācijas sniegtās informācijas, operas solisti patlaban saņem algas no 163 līdz 1222 latiem, bet vidējā alga, ņemot vērā piemaksas, esot 335 lati mēnesī.