Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LU docenta Madžuļa slepkavībā apsūdzētais jaunietis neesot vēlējies viņu nogalināt

Rīgas apgabaltiesā ceturtdien krimināllietā par Latvijas Universitātes (LU) docenta Ilmāra Madžuļa slepkavību un notikuma aculiecinieces nogalināšanu apsūdzētais Aleksandrs Topeha atzina, ka Madžuli sitis, bet viņam neesot bijis nodoma viņu nogalināt.

Topeha stāstīja, ka Madžuli atradis, pakritušu uz ielas un alkohola reibumā. Viņš aizvedis vīrieti uz pamestu ēku Maskavas ielā, jo vēlējies iegūt vīrieša kredītkarti un uzzināt tās kodu. Topeha atzinis, ka sitis vīrieti ar dūrēm un spārdījis kājām, līdz viņš pateicis kartes kodu. Topeha licis Madžulim izģērbties un tad pats aizgājis projām. Notikuma vietā tiesājamais atgriezies tikai nākamajā dienā, kad vīrietis jau bija miris.

Apsūdzības rakstā teikts, ka kopā ar Topehu darbojies arī Māris Ronbergs, kas Madžuli žņaudzis. Ronbergs savu vainu neatzīst. Apsūdzībā arī norādīts, ka Madžuļa bankas karti abi tiesājamie iedeva Janai Ņikonovai, kas drīz pēc tam no ēkas aizgāja.

Bankomātos no Madžuļa kartes noņemti 360 lati, un apsūdzībā teikts, ka šo summu tiesājamie sadalījuši savā starpā. Ņikonova vainu atzīst pilnībā.

Topeha apsūdzēts arī 1957. gadā dzimušās Gaļinas Pavlovas izvarošanā un slepkavībā. Pēc kopīgas alkohola lietošanas pamestajā ēkā Maskavas ielā slepkavības atbalstīšanā apsūdzētais Jurijs Pohorenko dzinis Pavlovu projām, bet pamodies blakus guļošais Topeha un sācis sist sievieti. Pēc tam viņš Pavlovu izvarojis un, baidoties, ka sieviete varētu kaut ko zināt par Madžuļa slepkavību, turpinājis viņu sist un žņaugt. Tad paņēmis Pohorenko atnesto virtuves nazi un četras reizes iedūra viņas kaklā, bet vienu reizi krūškurvī. Sievietes līķi citi pamestās mājas iemītnieki atrada nākamajā rītā.

Pohomenko vainu atzīst, bet Topeha vainu atzīst daļēji.

Madžuļa atraitne Dace tiesas sēdē stāstīja, ka viņas vīrs agrāk iegūtas traumas dēļ nedrīkstējis lietot alkoholu, jo tad viņš kļuvis ļoti pakļāvīgs un nav apzinājies, kas ar viņu notiek. Madžule norādīja, ka vainīgajiem jāsaņem likumā paredzētais sods. «Un ne jau mazais sods,» viņa piebilda.

Madžule lietā pieteikusi 893 latu civilprasību, bet noslepkavotās Pavlovas meita — 223 latu civilprasību.

Krimināllikums par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Bet par sveša maksāšanas līdzekļa izmantošanu organizētā personu grupā Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

Tiesas sēde turpināsies pirmdien.