Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārpirkta lētākā taksometru firma

SIA «Alviksa» pārdevusi firmas zīmi un taksometra izsaukšanas telefona numuru 7607474 citam taksometra uzņēmumam SIA «Vudi Taxi». Tā rīkotājdirektors Ruslans Lugovskis informēja, ka ar «Alviksas» klientiem tiek pārslēgti līgumi. Darbu jaunajā firmā turpina lielākā daļa firmas šoferu.

Finansiālās problēmas, kā arī nesaprašanās īpašnieku starpā ir būtiskākie iemesli, kāpēc darbību pārtraukusi «Alviksa». Albertam Celmiņam un Viktoram Švedovam katram piederēja 49,71% no uzņēmuma, savukārt 0,58% daļas pārstāvis ir miris. Maija sākumā par taksometru pārvadājumu kompānijas «Alviksa» valdes priekšsēdētāju un direktoru kļuva Alberts Celmiņš, bet iepriekšējo direktoru Viktoru Švedovu atbrīvoja no darba uzņēmuma valdē. Tā kā netiek nomaksāts parāds «MB līzingam» un «Multilīzingam», iestādes nolēmušas konfiscēt «Alviksai» piederošās mašīnas. To jau ir izdarījis «MB līzings», paņemot 34 mašīnas, raksta avīze «Telegraf». Vēl 11 automašīnas esot «Multilīzinga» pārziņā.

«Alviksas» darbinieki ir neapmierināti, ka priekšniecība laikus nav informējusi par domu pārdot uzņēmumu. Savu sašutumu «Neatkarīgajai» vakar pauda bijušā uzņēmuma šoferis, kurš vēlējās palikt anonīms: «Negaidīti un pēkšņi savā pastkastītē saņēmu paziņojumu, ka esmu atlaists no darba pēc Darba likuma 101. panta 3. punkta.» Tas paredz, ka darbs uzteikts tāpēc, ka darbinieks, veicot darbu, rīkojies pretēji labiem tikumiem, un šāda rīcība nav savienojama ar darba tiesisko attiecību turpināšanu.

«Tas ir absurds. Priekšnieks grib tikt no mums vaļā, lai pats izskatītos nevainīgāks. Principā par direktoru neko labu nevaru pateikt. Nesaprotu, kā tāds cilvēks var darboties uzņēmējdarbībā. Viņš pat nemāk runāt ar cilvēkiem. Algu izmaksas arī bieži aizkavējās. Pārdodot uzņēmumu, viņš atrisinās savas finansiālās problēmas, bet mūsu — palielinās. Patlaban esmu bez darba, bet man ir jāuztur sava ģimene. Situācija ir neapskaužama.» Vīrietis arī izteica bažas, ka bijušie «Alviksas» klienti būs neapmierināti ar jauno pakalpojuma sniedzēju. «Tā kā Alberts Celmiņš uzņēmumam «Vudi Taxi» pārdeva arī savas bijušās firmas telefonu numuru, cilvēki pa to turpinās pasūtīt taksometru. Bet, kad vajadzēs maksāt par braukšanu, viņi var justies nepatīkami pārsteigti, jo būs jāmaksā krietni vien dārgāk, nekā ierasts. Mēs bijām lētākā taksometru firma Rīgā, un tāpēc kļuvām pieprasītākie šī pakalpojuma sniedzēji.» Ar A. Celmiņu «Neatkarīgajai» vakar sazināties neizdevās.

«Alviksas» likstas nepārsteidz a/s «Rīgas taksometra parka» valdes priekšsēdētāju Leopoldu Muižnieku. «Neatbalstu tādu firmu parādīšanos, kas izdomā veidu, kā lētāk piedāvāt pārvadāšanas pakalpojumus. Viņi bieži vien pārcenšas ar to un nonāk finansiālās grūtībās. Es šādus darboņus raksturotu kā cilvēkus, kas atnāk nosmelt saldāko krējumu, sašūpojot tirgu. Bet man patīk stabils tirgus. Tādas firmas kā «Alviksa» ir jau bankrotējušas un vēl bankrotēs. Īpašu konkurenci no viņiem neizjutām.» Daudzi rīdzinieki, kuri līdz šim izmantoja lēto takšu pakalpojumus, būs pamanījuši citu firmu šoferu netīksmi par «Alviksa» šaudīšanos ielās un tā lielo pieprasījumu.

«Multilīzinga» darbinieks Ivars Lapiņš, vaicāts par sadarbību ar «Alviksu», atturējās runāt par taksometru firmas finansiālajām saistībām.

***

Fakti

- Taksometru firma «Alviksa» pasažieru pārvadājumu pakalpojumu tirgū parādījās 2000. gada beigās. Tai piederēja 59 taksometri un 2 tūristu autobusi. «Alviksa» dienā saņēma ap 800 izsaukumu. Firmai bija vislētākie pārvadāšanas tarifi: visu diennakti lielākai daļai taksometru viens kilometrs maksāja tikai divdesmit santīmus, ieskaitot pievienoto vērtības nodokli. Rīgas domes noteiktie tarifi par kilometru dienā ir 30, bet naktī 40 santīmi.