Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PCTVL: ostas amatpersonām dota iespēja pieņemt korumpētus lēmumus

Valdošā koalīcija ir atbalstījusi grozījumu «Likumā par ostām», kas paredz Ostas pārvaldei tiesības dot galvojumu vai ieķīlāt par labu trešajai personai tās īpašumā esošo zemi un citu nekustamo īpašumu ostas teritorijā bez finanšu ministra saskaņojuma.

Tādā veidā ostas amatpersonām tiek dota iespēja pieņemt korumpētus lēmumus un veikt valstij un pašvaldībām neizdevīgus darījumus ar ostām piederošo nekustamo īpašumu, portālam «Apollo» norādīja frakcija «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL).

Likuma pašreizējā redakcija, ko 2003. gada 19. jūnijā piedāvāja «Jaunā laika» deputāti Dz. Zaķis, J. Reirs, A. K. Kariņš, paredz, ka, atsavinot ostas nekustamo īpašumu, ir nepieciešams finanšu ministra saskaņojums. Piedāvājot šo grozījumu, «Jaunā laika» deputāti to pamatoja tieši ar cīņu pret iespējamo korupciju ostās.

Kopš 2003. gada «Likums par ostām» tika atvērts vēl trīs reizes, un katru reizi notika mēģinājumi šo situāciju mainīt. Pirmo reizi 2003. gada oktobrī grozījumus iesniedza Tautas partijas deputāts A. Kalvītis, otro reizi — 2003. gada novembrī ZZS deputāts P. Kalniņš un trešo reizi (beidzot veiksmīgi) šā gada jūnijā — LPP deputāts, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs K. Peters. Šoreiz «Jaunajam laikam» nekādu iebildumu šajā sakarā nebija un grozījums tika atbalstīts. Tādā veidā divu gadu laikā beidzās valdošo partiju cīņa par iespēju rīkoties ar ostu nekustamo īpašumu.

Tas parāda «korupcijas apkarotāju» īstās sejas. PCTVL uzskata, ka nepieņemami ir grozīt likumus atkarībā no tā, cik liela ietekme ir tai vai citai partijai kādā konkrētā tautsaimniecības nozarē. Nav skaidrs, kas tik būtiski ir mainījies valstī šo pēdējo divu gadu laikā, lai ar tādu neatlaidību mēģinātu izdarīt (bezmaz vienīgos) grozījumus «Likumā par ostām».

Šis grozījums palika pavisam neievērots uz populistiskā «Jaunā laika» (ekonomikas ministra K. Kariņa) piedāvājuma fona, kas paredz, ka Ministru kabinets turpmāk noteiks ostu valdes locekļu algu apmēru. Tādā veidā ostu valdes locekļiem netiek uzticēta savu algu noteikšana, taču tiek dota atļauja nekontrolēti rīkoties ar nekustamajiem īpašumiem daudzu simtu tūkstošu latu apmērā.