Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divu nedēļu laikā no knišļu kodumiem gājuši bojā 532 mājlopi

Kopš 27. maija no knišļu kodumiem sešos Latvijas austrumu rajonos nobeigušies kopumā 532 mājlopi — 515 govis, 12 zirgi, četras aitas un cūka, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) operatīvā informācija.

Pieņemot, ka piena govs cena tirgū ir no 300 līdz 500 latiem, Latvijas lauksaimniekiem radītie zaudējumi par knišļu sakostajām un bojā gājušajām 515 govīm pārsniedz 200 000 latu.

Kā informē PVD, iepriekšējās divās diennaktīs no knišļu kodumiem gājušas bojā 15 govis, no tām 11 Preiļu rajonā, trīs — Krāslavas rajonā un viena — Madonas rajonā.

Līdz šodienai Krāslavas rajonā no knišļu kodumiem ir gājuši bojā kopumā 219 mājlopi: 207 govis, septiņi zirgi, četras aitas un cūka. Seko Preiļu rajons, kur gājuši bojā 203 dzīvnieki — 200 govis un trīs zirgi. Jēkabpils rajonā gājušas bojā 45 govis un viens zirgs. Viens zirgs un 45 govis ir nobeigušās arī Madonas rajonā. Mazāk govju — kopumā 17 — knišļu uzbrukumos gājušas bojā Daugavpils rajonā un Aizkraukles rajonā, kur nobeigusies viena govs.

LETA jau ziņoja, ka pirmā informācija par knišļu kodumu izraisītu govju saindēšanos un nobeigšanos saņemta pēdējās maija piektdienas vakarā. Trīs dienu laikā no knišļu kodumiem bija gājuši bojā 432 dzīvnieki. Savukārt nedēļas laikā — līdz pagājušās piektdienas rītam no knišļu kodumiem kopumā sešos Latvijas austrumu rajonos bija nobeigušies vairāk nekā 500 mājlopu.

Pēdējā laikā mājlopu bojāeja no knišļu kodumiem, kā arī kukaiņu uzbrukumi dzīvniekiem ir pierimuši, un patlaban notiek kukaiņu sakosto dzīvnieku ārstēšana. PVD ir gatavs rīkoties, ja knišļu uzbrukumi lopiem saistībā ar siltāka laika iestāšanos un vējā virziena maiņu aktivizētos.

Knišļi šajos sešos Latvijas rajonos šogad izplatījušies saistībā ar vēlo pavasari un Latvijā pāris dienu iepriekš valdošo karsto laiku, turklāt to vairošanos veicina mitrums, kas Latgalē vērojams pēc spēcīgajām lietavām un plūdiem. Knišļi aktivizējas tieši pievakarē.