Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bono aicina palīdzēt Āfrikai

Grupas «U2» līderis un nabadzības apkarošanas aktīvists Bono, ceturtdien tiekoties ar Eiropas Komisijas prezidentu Žozē Manuelu Barrozu, norādīja, ka palīdzība Āfrikai veicinās Eiropas Savienības (ES) nostiprināšanos.

Bono tikās ar Barrozu, lai mudinātu viņu palielināt atbalstu Āfrikas nabadzīgajām valstīm. Pēc dziedātāja domām, atbalsta trūkums ES konstitūcijai pierāda, ka daudzi eiropieši «nesapņo Eiropas sapni kopā ar mums».

«Trūkst vīzijas. Problēmu risināšana Āfrikā var kļūt par iespēju radīt jaunu ticību Eiropai,» uzsvēra Bono.

Rokzvaigzne izteicās, ka tikšanās ar Barrozu bijusi «divu grupu līderu» sastapšanās, cīnoties ar līdzīgām problēmām.

Mudinot ES vairāk palīdzēt Āfrikai, Bono pauda viedokli, ka pasaule varētu palīdzēt atrisināt nabadzīgo valstu problēmas.

«Cilvēki mirst muļķīgu iemeslu dēļ,» viņš sacīja.

Arī Barrozu atzina, ka Eiropas politiskās problēmas pēc nesenā Nīderlandes un Francijas konstitūcijas līguma noraidījuma nav iemesls «nevērīgi izturēties pret mūsu darbu citās jomās».

«Mums ir jāsalīdzina mūsu problēmas ar citām. 25 000 cilvēku Āfrikā katru dienu mirst no bada un slāpēm. Un ir pietiekami daudz resursu, lai atrisinātu šīs problēmas. Mūsu problēmas nav nekas, salīdzinot ar to,» uzsvēra Eiropas Komisijas prezidents.

«Eiropa nedrīkst aizmirst Āfriku. Un Eiropa neaizmirst Āfriku,» sacīja Barrozu, piebilstot, ka ES ir lielākais palīdzības sniedzējs pasaulē.

Maijā ES ministri vienojās par plānu no 2010. gada palielināt palīdzību Āfrikai par 20 miljardiem eiro (14 miljardi latu) gadā.

Nākamnedēļ paredzētajā sanāksmē Briselē ES līderiem ir jāpiešķir jaunajiem mērķiem maksimāla politiska nozīme, uzskata Barrozu, turklāt šāda rīcība dotu «Eiropas vadības un mērķu vēstījumu» pasaules industriāli attīstīto valstu grupas (G8) sanāksmei jūlijā.