Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par zādzībām, izurbjot caurumus logos, aiztur divus vīriešus

Maija beigās Rīgas rajona policijas pārvaldes (RRPP) darbinieki sadarbībā ar Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbiniekiem aizdomās par zādzībām no dzīvokļiem un privātmājām, kas izdarītas, izurbjot caurumus logos vai durvīs, aizturējuši divus vīriešus, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

Valsts policijas (VP) RRPP darbinieki sadarbībā ar VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ONAP darbiniekiem Rīgas rajona Babītē aizdomās par zādzību no kādas privātmājas pa karstām pēdām aizturēja agrāk par zādzībām no dzīvokļiem tiesāto 1974. gadā dzimušo Igoru P. un 1974. gadā dzimušo Andreju G.

Pie aizturētajiem policijas darbinieki atrada mantas, kas tika nozagtas no šīs privātmājas, kā arī sankcionētas kratīšanas laikā Andreja un Igora dzīvesvietās tika atrastas vēl citas mantas, kuras kā savējās atpazinuši pagaidām pieci zādzībās cietušie.

Par šo faktu tika ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 175. panta 4. daļas «Par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa», kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Policijas darbinieku rīcībā esošā informācija liecina, ka abi aizturētie noziedzīgos nodarījumus īstenojuši gan Rīgas rajonā, gan arī Jūrmalā. Zādzības notika naktīs, arī dzīvokļos, kuros atradās īpašnieki. Dzīvoklī tika iekļūts, izurbjot caurumus logos vai durvju slēdzenēs, un lielākoties tika ņemtas dārgākās un viegli aiznesamās mantas.

Patlaban Rīgas rajonā reģistrētas aptuveni 20 līdzīga veida zādzības.

Igoram piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt Andrejam — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

VP RRPP tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot un pierādīt šo personu izdarītos noziedzīgos nodarījumus, kā arī citus iespējamos likumpārkāpumus un līdzdalībniekus.

Policija aicina atsaukties visus iedzīvotājus, kuri cietuši no līdzīgā veidā izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī, ja jūsu rīcībā ir informācija par šo vīriešu noziedzīgo rīcību, lūdzam zvanīt VP GKrPP ONAP pa tālruni 7075328.