Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairākas nedēļas varēs vērot cilvēka ratiņkrēslā dzīvi

Kampaņas «Dzer. Brauc. Pievienojies» mājas lapā [s:7892] no šodienas ar web kameras starpniecību vairākas nedēļas (no plkst. 9.00 līdz 21.00) varēs vērot, kā ikdienā dzīvo cilvēks ratiņkrēslā, portālu «Apollo» informēja Daniela Zacmane.

Mēs viņus redzam reti — uz ielas, retāk automašīnās, pavisam reti kādā pasākumā. Visbiežāk gan cilvēks ratiņkrēslā dzīvo savu — mums neredzamu un grūti iedomājamu — dzīvi.

Viņš nav aktieris, un šis nav realitātes šovs. Ivo ir īsts, un šīs ir viņa īstās mājas Saldus rajonā Ezeres pagastā. Viņam ir 24 gadi, no kuriem pēc nelaimes gadījuma 12 gadus Ivo pavada ratiņkrēslā.

No 2003. gada septembra līdz 2004. gada septembrim Ivo bija atbildīgais par datoriem vietējā bibliotēkā. Darbu Ivo dabūja Nodarbinātības Valsts aģentūras subsidēto darba vieto programmas ietvaros. Patlaban Ivo nestrādā un lielāko daļu laika pavada savā dzīvoklī daudzdzīvokļu mājas otrajā stāvā, lasot grāmatas par vēsturi, klausoties mūziku vai spēlējot datorspēles.

Bezdarbs un neatrisinātā vides pieejamība ir tipiskākie iemesli gan Latvijas reģionos, gan pilsētās, kāpēc cilvēki ratiņkrēslā reti iziet ārpus mājas. Īpaši smagi tas ir gadījumos, kad cilvēks pirms invaliditātes iegūšanas dzīvojis aktīvu sabiedrisko dzīvi un dzīvesveids jāmaina pēkšņi, piemēram, pēc nokļūšanas autoavārijā.