Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miljonāru skaits pasaulē pērn sasniedzis 8,3 miljonus

Miljonāru skaits pasaulē pagājušajā gadā pieaudzis par 600 tūkstošiem un pašlaik sasniedzis 8,3 miljonus cilvēku, liecina ASV finanšu kompānijas «Merrill Lynch» un konsultāciju firmas «Capgemini» gadskārtējais analītiskais pārskats «World Wealth Report».

Tā dati liecina, ka visu pasaules miljonāru kopējās bagātības apjoms 2004. gadā palielinājies par 8,2% un sasniedzis 30,8 triljonus ASV dolāru (17,7 triljonus latu).

Visvairāk miljonāru — divi miljoni 498 tūkstoši — dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs. Otrajā vietā ir Vācija, kur vismaz ar miljonu ASV dolāru bagātību var lepoties 760 tūkstoši cilvēku, bet trešajā vietā — Lielbritānija, kur ir 418 tūkstoši miljonāru. Savukārt Krievijā pašlaik dzīvo 88 tūkstoši miljonāru.

Ziemeļamerikas kontinentā miljonāru skaits pagājušajā gadā pieauga gandrīz par 10% un sasniedza 2,7 miljonus, Eiropā tas sasniedza 2,6 miljonus un Āzijas un Klusā okeāna valstīs palielinājās vairāk nekā par 8% — līdz 2,3 miljoniem, pieaugot divreiz straujākā tempā nekā Eiropā.

Eksperti norāda, ka pasaules miljonāru bagātības apjomu turpināja vairot ekonomiskā izaugsme un straujais kāpums akciju tirgos.

«Visstraujāk palielinājās miljonāru skaits Singapūrā, Honkongā, Austrālijā un Indijā, savukārt miljonāru bagātību Dienvidāfrikā un Tuvajos Austrumos vairoja izejvielu un naftas cenu kāpums,» sacīts pārskatā.

Pārskatā arī prognozēts, ka līdz 2009. gadam pasaules miljonāru kopējās bagātības apjoms sasniegs 42,2 triljonus ASV dolāru (24 triljonus latu), piecu gadu laikā pieaugot ar tempu 6,5% gadā.

Tomēr pārskata autori norāda, ka tuvākajos gados kļūs grūtāk piepulcēties miljonāru klubam, jo situācija pasaules ekonomikā kļūst sarežģītāka.