Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vējonis uzdod apturēt zāģlapseņu miglošanai izsniegto atļauju

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) uzdevis apturēt Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes saskaņojumu dimilīna lietošanai mežu miglošanai rūsganās zāģlapsenes kāpuru skartajās teritorijās Ventspils rajona Tērandes mežniecībā, aģentūru LETA informēja Vides ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Rīkojums jāaptur līdz pilnīgai dimilīna ietekmes uz vidi izvērtēšanai.

Vējonis uzskata, ka, izsniedzot saskaņojumu dimilīna lietošanai cīņā ar rūsganās zāģlapsenes kāpuriem, nav veikta pilnīga situācijas analīze un ietekmes uz vidi izvērtējums. Ministrs norādīja, ka līdzīgās situācijās vēlams lietot bioloģiskās apkarošanas metodes un ķimikāliju izmantošanai vajadzētu būt galējam līdzeklim.

Savas bažas ministram paudusi arī Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas apstrīd VVD Ventspils reģionālās vides pārvaldes izsniegto saskaņojumu, norādot, ka dimilīna lietošana mežu miglošanai apdraud daudzas citas dzīvnieku un kukaiņu sugas ne tikai mežu teritorijās, bet arī tuvumā esošajās ūdenstilpēs.

Izvērtējumu par dimilīna lietošanas iespējamību un tā ietekmi uz vidi līdz 16. jūnijam veiks Vides ministrijas speciālisti sadarbībā ar Valsts vides dienestu un Vides pārraudzības valsts biroju, piesaistot ornitologus un entomologus.

Jau ziņots, ka Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) atļāva meža kaitēkļu — zāģlapseņu — apkarošanai skartās teritorijas miglot no gaisa, aģentūru LETA iepriekš informēja VAAD vecākais speciālists sabiedrisko attiecību jautājumos Jānis Andžāns.

Zāģlapsenes straujās izplatības dēļ Ventspils virsmežniecības Tērandes mežniecībā tika izsludināta ārkārtas situācija, un tika plānots apmiglot teritoriju 1000 hektāru platībā priežu mežā, kuru visvairāk skāruši kaitēkļu uzbrukumi.