Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Giriks Tunisijā «uzdzīvo» ar skudrām

«Pulkstenis ir desmit no rīta, eju pa Vecrīgas ielām un skatos: man pretim skrien divi cilvēki. Pirmais iespaids — kaut kādi trakie, spēcīgā alkohola reibumā, bet izrādās, tie ir raidījuma «Maximālais lidojums» vadītāji. Nedaudz vēlāk piekritu braucienam uz Tunisiju,» tā par saviem pēdējā laika piedzīvojumiem «Vakara Ziņām» stāsta kādreiz populārā realitātes šova «Sapņu sala» bijušais dalībnieks Giriks jeb Ģirts Mūrnieks.

— Kādi bija tavi iespaidi par Tunisiju?

— Ārā bija drausmīgs karstums. Sauļojos tur tikai divas dienas: pirmajā, kad atbraucu, un pēdējā, kad bija jābrauc projām. Ar puisi, kurš man devās līdzi šajā braucienā, gandrīz vispār nekontaktējos. Pēc dabas esmu komunikabls, bet šoreiz gadījās tāds cilvēks, ar kuru nespēju atrast kopīgu valodu. Es tur sapazinos ar vietējiem iedzīvotājiem un divām meitenēm no Latvijas. Man bija jautri! Ar vietējiem arābiem izklaidējāmies krogos un dažādos mājas tusiņos, devāmies izjādē ar kamieļiem un izbraucienā pa tuksnesi džipos. No rītiem bija agri jāceļas un jābrauc ekskursijās. Pēc šā brauciena jutos vairāk noguris nekā atpūties. Par šo ceļojumu man nevajadzēja maksāt, arī viesnīca, brokastis un apdrošināšana bija par baltu velti. Brokastis bija briesmīgas. Bet, tā kā nakšņoju divzvaigžņu viesnīcā, bija jāsamierinās, ka kopā ar mani numuriņā mīt arī skudras. Neko tādu nebiju piedzīvojis! (Smejas.)

— Kur tad tu dzīvoji pēc tam?

— Tā kā viesnīcā sadzīves apstākļi mani neapmierināja, pārsvarā nakšņoju pie cilvēkiem, ar kuriem brauciena laikā iepazinos. Tusējos ar arābiem. Ir ģimenes, kuras dzīvo alās. Ciemojos arī pie tādām un iemācīju viņiem dzert līdzpaņemto šņabi.

— Nebija grūti pierast pie karstā laika?

— Tur ir ļoti sauss un karsts. Brīžiem sagribējās uz Latviju, kur viss ir zaļš, zied ceriņi, bet tur bija jārij putekļi. Tunisiju salīdzināju ar Maurīcija salu, kur nonācu pēc realitātes šova beigām. Tunisijā ir daudz netīrāks un putekļaināks. Turklāt jāuzmanās no zagļiem un krāpniekiem.

— Vai tu bieži piekrīti riskantiem darījumiem?

— Patiesību sakot, jā! Jau sen pieļāvu domu, ka piedalītos šāda veida piedzīvojumā, ja man to piedāvātu. Kad tas notika, pirmajā mirklī bija liels apjukums un jautājums: braukt vai nebraukt? Ja es pēc profesijas būtu ķirurgs un nākamajā dienā būtu paredzēta kāda smaga operācija, noteikti nebrauktu, bet, tā kā esmu frizieris, visu varu plānot uz priekšu.

— Cik man zināms, raidījuma ieraksta laikā tu esot ļoti lamājies?

— Bija tāda lieta. Raidījuma «Maximālais lidojums» vadītājs bija sašutis. Kā vēlāk uzzināju, parasti cilvēki uzvedoties ļoti mierīgi un rupjības nerunā. Es biju ļoti satraucies, sākumā nevarēju atrast cilvēku, kurš varētu man doties līdzi ceļojumā. Protams, ka bija jālamājas. Brīžiem pat biju nikns uz draugiem un paziņām.

— Vai labāk tomēr nav doties labi izplānotā ceļojumā?

— Šis negaidītais ceļojums no visiem maniem braucieniem ir visaizraujošākais. Neviena brauciena laikā neesmu uzvedies tik spontāni, iepazinies ar svešiem cilvēkiem, iesaistījies nezināmos pasākumos. Tagad man ir pilnas kabatas ar dažādiem papīriņiem, uz kuriem ceļojuma laikā sastaptie cilvēki atstājuši savas koordinātas. Forši!

— Kura no Baltijas valstīm Tunisijā ir populārākā?

— Visvairāk cilvēki ir dzirdējuši par Igauniju un Lietuvu. Par Latviju informācija ir ļoti skopa. Satiku gan vienu arābu, kurš runāja latviešu valodā. Izjūtas bija visai dīvainas…

— Vai tu vēlreiz iesaistītos šādā avantūrā?

— Noteikti! Es jau raidījuma vadītājiem teicu, ka nebrīnītos, ja mēs satiktos vēlreiz. Vajag ļoti gribēt un ticēt, un tad viss piepildīsies. Tāpat nav vērts šaubīties vai baidīties. Piedalieties arī jūs — iegūsiet pozitīvas emocijas un daudz draugu.