Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Seagate» prezentē jaunus cietos diskus

Trešdien «Seagate Technologies» prezentēja desmit jaunus cieto disku modeļus, arī savu pirmo disku, kas balstās uz jauno perpendikulārās datu rakstīšanas tehnoloģiju. Kompānija piedāvā jaunu 1 collas disku ar 8 GB ietilpību «iPod» veida mūzikas atskaņotājiem un 500 GB lielu disku mājas izklaides centriem, kas var saglabāt līdz pat 85 stundām augstas izšķirtspējas TV pārraižu.

Neapšaubāmi īpašu uzmanību prasa kompānijas 2,5 collu disks, kas balstās uz jauno perpendikulāro datu rakstīšanas tehnoloģiju. Šis 160 GB lielais disks sākotnēji tika paredzēts lietošanai laptopos, bet «Seagate» solās to pielāgot lietošanai arī citās elektroierīcēs.

«Seagate» tirdzniecības nodaļas viceprezidents Braiens Dekshimers uzskata, ka perpendikulārā datu glabāšana cietajos diskos ir nākamais evolūcijas solis. Tā vietā, lai biti uz diska virsmas izkārtos cits aiz cita, tos saliek citu citam blakus, tāpēc ir iespējams gandrīz dubultot mūsdienu cieto disku ietilpību.

«Šāda tehnoloģijas maiņa nāk kā vajadzība, nevis brīva mūsu izvēle,» teica Dekshimers, «līdzšinējā ieraksta tehnoloģija kļūst veca, un mums bija kaut kas jādara.» Tāpat viņš piebilda, ka pēc pāris gadiem, ja perpendikulāro datu ieraksta tehnoloģiju apvienotu ar optisko disku iespējām, varētu radīt 2,5 collas lielu disku, kurā varētu saglabāt līdz pat 1,5 terabaitiem informācijas.