Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc 2009. gada visi EP deputāti saņems ap 5000 latu algu

2009. gadā varētu stāties spēka Eiropas Parlamenta (EP) nolikums, kas paredz visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vienādu deputātu atalgojumu — 7000 eiro jeb aptuveni 5000 latu mēnesī, ieskaitot nodokļus.

EP nolikuma projektu 15. jūnijā plāno pieņemt EP Juridiskā komiteja, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Marika Armanoviča. Plānots, ka EP par to balsos Briselē 23. jūnija plenārsēdē.

Patlaban deviņi Latvijas EP deputāti saņem Saeimas deputātu algu — ap 700 latu mēnesī, kuru maksā no Saeimas budžeta. EP izmaksā deputātiem pastāvīgās piemaksas, kas cita starpā paredzētas ceļošanas izdevumu un veselības apdrošināšanas izdevumu segšanai, kā arī palīgu algošanai.

Ja ES padome vienosies atbalstīt EP ziņojumu, jaunajam nolikumam jāstājas spēkā 2009. gadā, vienlaikus ar jauno EP sasaukumu.

Algu eiroparlamentāriešiem maksās no ES budžeta, un tajā ieskaitīs arī peļņas nodokli. Pamatalgā nav iekļautas EP iemaksas pensiju fondā. Dalībvalstīm būs tiesības noteikt papildu nodokli iemaksai valsts budžetā.

7000 eiro lielajā summā nav ietvertas ceļojumu piemaksas, izdevumi par palīgu un sekretariāta pakalpojumiem, ko aprēķinās, balsoties uz reālajiem izdevumiem.

Paredzams, ka ES padome šai EP nostājai piekritīs — Luksemburgas prezidentūra šajā lietā aktīvi iesaistījās.