Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zviedrijas darba lietu ministrs sašutis par sludinājumu Latvijas presē

Zviedrijas darba lietu ministrs Hanss Kārlsons nosoda trīs zviedru politiķu sludinājumu Latvijas presē, kurā viņi atvainojas par zviedru arodbiedrību rīcību pret latviešu uzņēmējiem Zviedrijā, piektdien ziņo Zviedrijas Radio.

Kārlsons arī pieprasa, lai mēreni konservatīvo partijas vadītājs Fredriks Rainfelds un Centra partijas vadītāja Moda Ulofsone norobežotos no šīs publikācijas. Tieši šo partiju pārstāvji bija parakstījuši sludinājumu. Viņaprāt, sludinājums apvainojot zviedru arodbiedrības un valdību naidīgumā pret cittautiešiem.

Kā ziņots, latviešu uzņēmuma «Laval un partneri» būvobjekts Vaksholmā tika pakļauts blokādēm no celtnieku arodbiedrības puses. Tā rezultātā uzņēmumam nācās pārtraukt celtniecības darbus un atteikties no darbības Zviedrijā. «Laval un partneri» iesūdzēja arodbiedrību Zviedrijas Darba tiesā, kura tagad vērsusies pie Eiropas Kopienu tiesas, lai izšķirtu šo jautājumu.

Pirmdien vairāk nekā 50 zviedru Latvijas laikrakstā «Diena» bija publicējuši atvainošanos Latvijas uzņēmējiem par viņu darbības traucēšanu Zviedrijā.

Paziņojumā bija uzsvērts, ka ne visa zviedru tauta atbalsta arodbiedrību rīcību, kuras dēļ Latvijas būvuzņēmums «Laval&partneri» bija spiests pamest Zviedriju.

«Latvieši, lūdzu atcerieties, ka visi zviedri nav tādi. Liela daļa no mums aplaudē jums un aicina jūs turpināt centienus organizēt godīgu un likumīgu uzņēmējdarbību Zviedrijā. Mēs novēlam jums veiksmi šajos centienos un apsolām jums palīdzēt, cik vien būs mūsu spēkos,» bija teikts paziņojumā.

LETA jau ziņoja, ka 8. jūnijā Latvijas vēstniecība Zviedrijā iesniedza notu Zviedrijas Ārlietu ministrijai ar lūgumu tās valdībai veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu Latvijas uzņēmumu netraucētu darbību Zviedrijā.

Latvijas Ārlietu ministrija lūgusi Zviedriju ievērot notā minēto, līdz Eiropas Kopienu tiesa pieņems nolēmumu par iespējamo pakalpojumu sniegšanas brīvības ierobežošanu Zviedrijā.