Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauno ES valstu iedzīvotāji pārpludina Dānijas zemeņu laukus

Līdz 30 000 poļu, lietuviešu un franču jauniešu šovasar vēlas lasīt zemenes Dānijā un šī ir pirmā reize vairāku gadu laikā, kad fermeri var izvēlēties sev darbiniekus, raksta «Copenhagen Post».

Dāņiem patīk šajā zemē audzētās spēcīgās, saldās zemenes, taču ražas laikā neviens neizrāda interesi par to novākšanu. Vismaz tā bija līdz šim.

Dienas laikraksts «Jyllands-Posten» piektdien ziņo, ka šajā vasarā fermeri var cerēt uz stabilu laukstrādnieku pieplūdumu.

Eiropas Nodarbinātības pakalpojumu (EURES) programmas pārstāvis Jergens Uldals Ekmans norāda, ka Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās uz Austrumiem un efektīvs pieteikumu apstrādes process Imigrācijas dienestā nozīmē, ka darba devējiem šogad nebūs grūti atrast laukstrādniekus ražas novākšanai.

«Parasti mēs jūnija sākumā izmisīgi meklējam cilvēkus sezonas darbiem stādījumos un augļu dārzos. Taču šogad mēs nodrošinām fermerus ar strādniekiem jau maija beigās. Šāda situācija nekad iepriekš nav bijusi,» sacīja Uldals Ekmans.

Pēc viņa vārdiem, paredzams, ka šovasar darbu Dānijā meklēs līdz 30 000 citu ES valstu iedzīvotāju un lielākā daļa no tiem vēlēsies īsu sezonas darbu vasaras mēnešos.

EURES dienā saņem līdz 200 pieteikumu, un divas trešdaļas no tiem ir pieteikumi no jauno ES valstu iedzīvotājiem, īpaši no Polijas un Lietuvas. Zemeņu novākšanā Dānijā vēlas piedalīties arī lielāka grupa franču.

Dānijas Imigrācijas dienests informē, ka pēdējā laikā izdoto darba atļauju skaits ir dramatiski pieaudzis sakarā ar jauno ES dalībvalstu iedzīvotāju ierašanos. Šā gada pirmajos piecos mēnešos dienests ir izsniedzis 2700 darba atļaujas Austrumeiropas iedzīvotājiem.