Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palestīnieši sarīko pirmās autosacīkstes 40 gadu laikā

Palestīnieši piektdien Jordānas upes rietumkrastā sarīkojuši pirmo autoralliju gandrīz 40 gadu laikā.

2,5 kilometrus garajā maršrutā Ramallahā sacentās 37 autobraucēji, kuru vidū bija arī viena sieviete, ar visdažādākajām automašīnām, sākot no pilnīgi jauna «Mercedes Benz» līdz vecam «Fiat 127».

Organizētāji norāda, ka tās ir pirmās autosacīkstes palestīniešu teritorijās kopš 1966. gada. Gadu vēlāk karā ar arābu valstīm palestīniešu Rietumkrastu un Gazas sektoru sagrāba Izraēla.

Izraēlas okupācijas laikā sacīkstes nav rīkotas. Kaut arī pēc 4,5 gadus ilgas vardarbības starp abām pusēm tagad oficiāli ir spēkā pamiers, radot cerības par miera sarunu atsākšanu, Izraēla armijas kontrolposteņi vēl joprojām ierobežo palestīniešu pārvietošanos ārpus pilsētas.

Sacensību organizētāji galu galā nolēma sacīkstes sarīkot Ramallahā, kur atrodas palestīniešu valdība.

«Sarīkot ralliju, kamēr mēs vēl esam okupācijā, ir izaicinājums. Es gribētu, lai automašīnas varētu braukt tālāk,» sacīja 24 gadus vecā Randa Abu Udžeira, kas ir vienīgā sacensību dalībniece sieviete.

«Es esmu ļoti priecīga par to. Šis ir vēsturisks brīdis,» piebilda Randa, sēžot pie stūres savai automašīnai BMW pie starta līnijas.

Šauro un līkumaino ielu dēļ un lai neapdraudētu skatītājus, sacensību dalībnieki brauca pa vienam. Palestīniešu policijai tajā pašā laikā vajadzēja krietni nopūlēties, lai skatītāji neietu uz trases.

Sacensībās uzvarēja Rami Džebers no Nablusas pilsētas, kurš distanci veica divās minūtēs un 14 sekundēs.

Kaut arī improvizēts, autorallijs bija simbolisks solis situācijas normalizēšanā palestīniešu teritorijās gan sacensību dalībniekiem, gan skatītājiem.

"Šis ir vēstījums visai pasaulei, ka palestīniešu tauta ir apņēmušies dzīvot normālu dzīvi un pievērsties saviem hobijiem, kā jebkura cita tauta uz šīs planētas,» norādīja reģionālā autosacīkšu kluba direktors Haleds Kadurahs, kurš savāca finansējumu sacīkšu rīkošanai no sešām palestīniešu privātkompānijām.