Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par «Jauno demokrātu» priekšsēdētāju ievēl Māri Gulbi

Sestdien Lielupē notiekušajā partijas «Jaunie demokrāti» (JD) dibināšanas kongresā par partijas valdes priekšsēdētāju ievēlēts Saeimas deputāts, bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis.

Saskaņā ar partijas statūtiem, partijas priekšsēdētājs tika vēlēts aizklātā balsojumā no iepriekš atklātā balsojumā ievēlētajiem 11 valdes locekļiem.

Kopumā tika izsniegtas 195 vēlēšanu zīmes, no kurām par derīgām tika atzītas 139. Par Māri Gulbi kā partijas valdes priekšsēdētāju nobalsoja 117 JD dibināšanas kongresa dalībnieki.

Gulbis atzina, ka JD deklarētie mērķi ir ļoti līdzīgi partijas «Jaunais laiks» (JL) mērķiem, jaunās partijas dibinātāju vidū ir arī vairāki bijušies JL biedri.

«JL ir tāda demokrātijas izpratne, lēmumu pieņemšanā, ka es šajā partijā nespēju realizēt savas ieceres,» atzina Gulbis.

JD līderis veltīja visai asus vārdus pašreizējai valdošajai koalīcijai. JL, pēc Gulbja teiktā, ir raksturīga «mazspēja savu grandiozo ieceru realizācijā. JL «spožums un posts» ir tās līderis Einārs Repše, kurš esot apsēsts ar «pārcilvēka sindromu».

Tautas partija, kas sevi deklarē, kā «superprofesionālu komandu», Pēc Gulbja teiktā, domā galvenokārt tikai par savu ekonomisko interešu apmierināšanu un prot ļoti veikli apmuļķot gan vēlētājus, gan citus politiskās sadarbības partnerus.

Lai arī JD dibināšanas kongresu kā viesis bija ieradies Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, Gulbis kritiskus vārdus veltīja arī ZZS, kura viņaprāt, ir bez reālas lauku cilvēku pārstāvniecības.

Latvijas Pirmā partija, savukārt vārdos aizstāvot kristīgās vērtības, bet būtībā, ir «lielisks privātā biznesa projekts» norādīja Gulbis.

Kongresā runu teica, arī bijušais Veselības ministrs Rinalds Muciņš kurš atgādināja, ka «runas ir skaistas, bet jābūt reāliem darbiem». Muciņš pauda cerību, ka Lielais janiešu skaits JD dibinātāju vidū sekmēs «jaunas komandas izveidošanu.

Kongresā runāja arī bijušais JL biedrs un partijas himnas autors Ints Birzkops, kurš pauda viedokli, ka Latvijas kultūrā ir iestājusies dziļa krīze tāpēc, ka laukos ir likvidēti daudzi mazie kultūras nami. Birzkops jau šoruden solīja realizēt pilotprojektu, kura laikā kādā miestiņā atjaunotu kultūras nama darbību.

JD dibināšanas kongresā daudzkārt tika piesaukts vārds «demokrātija» un solīts veco demokrātiju «attīrīt no samazgām. Piemēram, JD valdes loceklis Andris Pudāns kā spilgtu «vecās demokrātijas» piemēru minēja ASV prezidenta Džordža Buša gājienu pie Brīvības pieminekļa, kur viņu sveica «100 aktieri, kam bija jātēlo tauta».

Savukārt bijušais Ceļu policijas priekšnieks, JD valdes loceklis Visvaldis Puķīte pauda viedokli, ka «NATO naudas pietiek, tāpēc Latvijai nav jātērē milzīgi līdzekļi bruņojuma iegādei.» Puķīte teica, ka viņš cilvēciski jūt līdzi Irākas tautai, tomēr neuzskata, ka Latviešu karavīri būtu jāsūta nodrošināt demokrātiju Irākā.

Puķīte mudināja savus jaundibinātās partijas biedrus aktīvi rīkoties, un šo aktīvo rīcību formulēja: «jāņem rokās kāds smags priekšmets un jāizdara kaut kas neatgriezenisks.»

Augusts Brigmanis, neraugoties uz kritiku, uzsvēra, ka sabiedrībā ir pieprasījums pēc centriskas pragmatiskas pozīcijas. Sabiedrība kopumā esot radikalizējusies un sadalījusies «krievos un latviešos, labējos un kreisajos, bagātajos un nabagajos».

Brigmanis arī solīja Saeimā aizstāvēt no JL aizgājušos par JD dibinātājiem kļuvušos deputātus Māri Gulbi un Ināru Ostrovsku, lai neviens viņiem neiedrošinātos darīt pāri.

JD sevi statūtos manifestē kā demokrātisku labēju politisko partiju, kuras mērķi un uzdevums ir «nodrošināt iedzīvotāju labklājību, personisko brīvību un drošību, saglabāt nācijas garīgās vērtības.

Partijas statūtos norādīts ka pār tās biedru var kļūt tikai «rīcībspējīga fiziska persona», kura uz iestāšanās brīdi partijā ir sasniegusi 18 gadu vecumu un kurai ar likumu nav aizliegts būt par politiskās partijas biedru.

JD biedriem ir pienākums ar pārskaitījumu maksāt partijas kontā biedra naudu, kuras minimālā summa ir viens lats mēnesī, bet maksimālā summa nav noteikta. Gada laikā tā nedrīkst pārsniegt likumā par partiju finansēšanu noteiktos 10 000 latu.

Kā ziņots, šodien Lielupes Zinātnes namā notika partijas «Jaunie demokrāti» (JD) dibināšanas kongress, kurā piedalījās 205 jaunās partijas dibinātāji.