Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāji ēd mazāk

Pērn, salīdzinot ar 2003. gadu, samazinājies vidējais Latvijas iedzīvotāju pārtikas produktu patēriņš, izņemot gaļu, ko iedzīvotāji ēduši vairāk. Par to liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pērn vidēji viens iedzīvotājs gadā apēdis piecus kilogramu liellopu gaļas un 19 kilogramus cūkgaļas. Liellopu gaļas patēriņš gada laikā ir pieaudzis par vienu kilogramu, bet cūkgaļas — par diviem kilogramiem.

Savukārt piens pērn kļuvis mazāk iecienīts — ja 2003. gadā vidēji viens iedzīvotājs patērēja 67 litrus piena, tad pērn 65 litrus. Sviesta un margarīna patēriņš pērn krities par vienu kilogramu, vidēji vienam iedzīvotājam gadā patērējot sešus kilogramus šo taukvielu.

Mazāk ēstas arī zivis. Ja 2003. gadā vidēji viens iedzīvotājs patērēja deviņus kilogramus zivju, tad pērn — astoņus kilogramus. Tāpat sarucis olu patēriņš — no vidēji 207 olām 2003. gadā līdz 197 — pērn.

Kviešu maizes patēriņš pērn sarucis par diviem kilogramiem, pērn vienam iedzīvotājam vidēji apēdot 26 kilogramus maizes. Savukārt rudzu un saldskābmaizes patēriņš saglabājies iepriekšējā līmenī — vidēji gadā iedzīvotājs apēd 35 kilogramus šādas maizes.

Tāpat mazāk ēsti dārzeņi. Kartupeļu patēriņš samazinājies par sešiem kilogramiem gadā, un vidēji pērn viens iedzīvotājs apēdis 110 kilogramus kartupeļu. Svaigu kāpostu patēriņš sarucis par vienu kilogramu līdz vidēji 11 kilogramiem gadā, gurķu un tomātu — par četriem kilogramiem līdz vidēji 20 kilogramiem gadā.

Iedzīvotāji mazāk ēd arī ābolus un bumbierus. Pērn vidēji viens iedzīvotājs patērējis 18 kilogramus šo augļu, kas ir par trīs kilogramiem mazāk nekā 2003. gadā.

Arī cukura patēriņš pērn sarucis par trīs kilogramiem — pērn vidēji viens iedzīvotājs patērējis 19 kilogramus cukura.

Centrālā statistikas pārvalde savā apkopojumā izmanto pirkto, pašražoto un bez maksas iegūto pārtikas produktu patēriņu, neņemot vērā restorānos un citās ēdināšanas vietās apēsto.