Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina pievērst uzmanību bada problēmām Āfrikā

Apmēram 50 starptautiskā kurjerdienesta «TNT Latvija» darbinieki un viņu ģimenes, kā arī kompānijas sadarbības partneri svētdien devās gājienā «Uzvarēt badu: gājiens pāri pasaulei».

Kā aģentūrai LETA pastāstīja «TNT Latvia» direktors Mārtiņš Gerkens, gājienu organizē Apvienoto Nāciju Pasaules pārtikas programma (WFP) sadarbībā ar starptautisko kurjerdienestu TNT. Šādi gājieni un ziedojumu vākšanas akcijas tieši šodien norisinās 70 pasaules valstīs.

Katrs gājiena dalībnieks ziedoja trīs latus, kas nonāks ANO Pasaules pārtikas programmai. Latviešu ziedojumi nonākšot Skolu bērnu pārtikas programmas misijai Tanzānijā.

Gājiens svētdienas rītā sākās Bastejkalnā. Gājiena dalībnieki devās cauri Vecrīgai uz Daugavmalu, kur ar kuģīti tālāk devās uz Mežaparku. Gājienam pievienoties tika aicināts ikviens, kas vēlējās atbalstīt šo ANO Pasaules pārtikas programmas akciju.

TNT darbinieki piedaloties arī citās WFP aktivitātēs, stāstīja Gerkens. Katru gadu vairāki TNT darbinieki brīvprātīgi dodas strādāt uz dažādām Āfrikas valstīm.

WFP un TNT apvienojās globālajā akcijā, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz faktu, ka miljoniem cilvēku visā pasaulē cieš badu. Akcijā tiek piesaistīti līdzekļi Pasaules pārtikas programmai.

Pērn gājienos iesaistījās 40 000 cilvēku 70 valstīs, arī Latvijā, savācot vairāk nekā miljonu dolāru WFP skolas bērnu pabarošanas programmas atbalstam. Šogad iecerēts šo sasniegumu dubultot.

Šāds gājiens Latvijā notiek jau otro gadu. Pērn, Latvijā gājienā piedalījās 64 cilvēki.