Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Cēsu alus» plāno eksportēt alu uz Lielbritāniju

«Cēsu alus» veic Lielbritānijas tirgus izpēti un klientu iepazīstināšanu ar produkciju, lai uzsāktu alus eksportu uz šo valsti. Tā aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone.

Interesi par iespējamo produkcijas eksportu izrādījuši Anglijas uzņēmēji. Šobrīd Anglijā jau ir dibināta kompānija «Cesu UK».

Sākotnēji tiek plānots uz Angliju eksportēt «Cēsu Special Export» alus šķirni, sadarbības laikā papildinot eksportētās produkcijas sortimentu arī ar pārējiem «Cēsu alus» ražotajiem produktiem.

Investējot četrus miljonus latu, «Cēsu alus» paplašinājusi ražošanas kompleksu, līdz ar to dubultosies alus darītavas ražošanas jauda un ražotnes kapacitāte būs 40 miljoni litru alus gadā.

Ražotnes paplašināšana tika uzsākta pagājušā gada septembrī. Pašreiz uzņēmums izveidojis jaunu vārītavu un jaunu PET pudeļu ražošanas līniju.

Šā gada pirmajos četros mēnešos uzņēmuma alus tirgus daļa bija 17%. Šo gadu «Cēsu alus» plāno noslēgt ar 11,5 miljonu latu apgrozījumu un strādāt bez zaudējumiem. Jau ziņots, ka «Cēsu alus» pagājušo gadu beigusi ar 1,1 miljona latu zaudējumiem un 9,4 miljonu latu apgrozījumu.

«Cēsu alus» apgrozījums 2003. gadā bija 6 110 092 lati, salīdzinot ar 3 615 072 latiem 2002. gadā. Kompānija 2003. gadā strādāja ar 2 271 850 latu zaudējumiem, salīdzinot ar 2 395 798 latu zaudējumiem 2002. gadā.

«Cēsu alus» realizētās produkcijas apjoms pērn pieauga: ja 2003. gadā alus darītava realizēja 16,1 miljonu litru alus, tad pērn realizēti 20,3 miljoni litru alus. Vidējā «Cēsu alus» tirgus daļa pērn bija 15,3%.

Igauņu kompānijai «A.Le Coq» pieder 96,06% balsstiesīgo «Cēsu alus» akciju, savukārt 100% «A.Le Coq» akciju pieder somu koncernam «OLVI Oyj», kas ir trešais lielākais alus ražotājs Somijā un aizņem apmēram 15% Somijas alus, mazalkoholisko un bezalkoholisko dzērienu tirgus.