Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sievietes vairāk laika velta mājas darbiem, vīrieši — peļņai

Latvijas sieviešu un vīriešu laika izlietojums atšķiras — sievietes vairāk laika velta mājas darbiem, bet vīrieši — peļņas darbam, liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktais pētījums.

Kopumā visvairāk laika Latvijas iedzīvotāji patērē miegam — vidēji 62 stundas un 36 minūtes nedēļā, tai skaitā rīdzinieki guļ par vairāk nekā stundu ilgāk nekā pārējo pilsētu un lauku iedzīvotāji. Atšķirības ir arī starp vīriešiem un sievietēm — vīrieši miegā pavada par stundu mazāk.

Vidēji 32 stundas un 28 minūtes Latvijas iedzīvotāji nedēļā patērē brīvā laika aktivitātēm. Sievietēm brīvā laika ir par četrām stundām mazāk nekā vīriešiem.

Tajā pašā laikā sievietes aktīvāk iesaistās mājsaimniecības darbos un bērnu aprūpē — vidēji 25 stundas nedēļā. Rīdziniecēm mājas darbiem ir mazāk laika nekā lauku iedzīvotājām — par vidēji sešām stundām nedēļā.

Vīrieši mājas darbiem un bērnu aprūpei velta ievērojami mazāk laika — vidēji 12 stundas nedēļā. Rīdzinieki mājas darbiem velta 9 stundas un 43 minūtes nedēļā, bet laukos dzīvojošie vīrieši — teju 14 stundas nedēļā.

Vīrieši vairāk laika velta peļņas darbam — gandrīz 28 stundas nedēļā. Sievietes peļņas darbam atvēl vidēji 19 stundas nedēļā. Nodarbinātie iedzīvotāji peļņas darbam vidēji nedēļā velta 43 stundas, tai skaitā vīrieši — par septiņām stundām vairāk nekā sievietes.

Daudz laika iedzīvotājiem nākas pavadīt arī pārvietojoties, vidēji ceļā nedēļas laikā pavadot 9 stundas un 31 minūti. Rīdzinieki ceļā pavada vidēji 10 stundas un 39 minūtes, bet lauku iedzīvotāji — 8 stundas nedēļā.

Mācībām Latvijas iedzīvotāji vidēji izlieto četras stundas un 41 minūti, bet brīvprātīgā darbā un palīdzot citiem — vidēji stundu nedēļā.

Kopumā nedēļā ir 168 stundas.

Apsekojumā informācija iegūta no 3804 personām 1469 mājsaimniecībās.