Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmās prezbiteriešu baznīcas koris aicina uz mūzikas koncertu «Osianna»

Trešdien, 2005. gada 29. jūnijā plkst. 13.00 Rīgas sv. Pestītāja baznīcā (Anglikāņu ielā 2a) Berklijas Pirmās prezbiteriešu baznīcas koris (Kalifornija, ASV) aicina klausītājus uz kora mūzikas koncertu «Osianna».

Muzicēšana, kas veltīta Dievam, vēstot par Dieva mīlestību un apziņa, ka muzikālā apdāvinātība un muzicēšanas prieks ir Dieva dāvanas — tie ir vadmotīvi, kas kolektīva dziedātājiem liek nākt kopā un dziedāt. Katru svētdienu dziedāt dievkalpojumos, aktīvi koncertēt ASV un arī ārpus tās robežām. Koris ir daudz ceļojis. Uzstājies Ungārijā, Slovākijā, Čehijā. Šovasar iecerēts viesoties arī Varšavā, Viļņā, Tallinā un Helsinkos.

Berklijas Pirmās prezbiteriešu baznīcas koris, kura mājvieta ir netālu no Sanfrancisko, pulcē ap 70 dziedātgribētāju. Baznīcas draudzē ir turpat 2000 cilvēku, un tā atrodas gandrīz līdzās prestižajai Kalifornijas universitātei. Savulaik, 60. gados tur bija pazīstamais hipiju kustības centrs, bet šobrīd tā ir vieta, kur pulcējas politiski aktīvi, progresīvi un domājoši cilvēki, vairāku Nobela prēmiju ieguvēji. Viņu dzīvē būtisku lomu spēlē arī Pirmā prezbiteriešu baznīca.

Kopš 1994. gada baznīcas muzikālo dzīvi vada Mičels Kovingtons (Mitchell Covington), kura pārziņā ir septiņi kori un vairāk kā 400 to dalībnieku. Vairākus gadus viņš vadījis pusprofesionālo «Guild Chorus», kā arī dibinājis un vadījis sieviešu kamerkori «Voci». M. Kovingtons diriģenta profesiju apguvis Dienvidkalifornijas universitātē un jau studiju laikā ieguvis atzinību un vairākas balvas. Profesionālo meistarību papildinājis dažādās meistarklasēs. Šobrīd M. Kovingtons ieņem vadošus amatus Amerikas Kordiriģentu asociācijā un Kordiriģentu ģildē.

Koncerta «Osianna» programmā pārstāvēts plašs mūzikas spektrs — sākot no 16. gadsimta mūzikas meistaru līdz pat mūsdienu amerikāņu komponistu skaņdarbiem. Tajā skanēs Palestrīnas, Antonio Vivaldi, Ludviga van Bēthovena, Morisa Diriflē, Džona Ratera un citu komponistu kora darbi.
Ieeja koncertā par ziedojumiem.