Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slakteris septītais «Boat GP» pirmajā posmā Rīgā

Latvijas ātrumlaivu komandas «Riga Powerboat Team» pilots Uvis Slakteris svētdien «Boat GP» pasaules čempionāta pirmajā posmā — Latvijas «Grand Prix» — izcīnīja septīto vietu, tiekot pie četriem ieskaites punktiem.

Otrs Latvijas pilots Genādijs Tučkovs 30. aplī, cīnoties par trešo vietu ar AAE pilotu Arifu al Zafēnu, piedzīvoja avāriju. Tučkovam Latvijas «Grand Prix» izcīņā ieskaitīta 13. vieta.

Al Zafēns sacensībās arī izcīnīja trešo vietu, bet Latvijas «Grand Prix» uzvarētāju kļuva Lielbritānijas pilots Marks Rolss, kurš tikai pēdējā aplī apdzina pasaules čempionu zviedru Jūnasu Andešsonu.

Diemžēl, Tučkova avārija nebija vienīgā sacensībās Rīgā. Latvijas «Grand Prix» izcīņas devītajā aplī avāriju piedzīvoja Norvēģijas pilots Riks Hākensons un Johans Konradi no Nīderlandes. Kā pēc sacensībām preses konferencē pavēstīja Latvijas Ūdens motosporta federācijas (LŪMSF) ģenerālsekretāre Baiba Ložajeva, pēc incidenta norvēģu pilots ar aizdomām par lauztu mugurkaula skriemeli ir nogādāts slimnīcā. Kā atklāja Ložajeva, pilots ir pie samaņas, var runāt un kustēties.

Neskatoties uz izstāšanos, apmierināts ar sacensību bija Tučkovs. «Ļoti grūta sacensība, rezultāts ir labs, neskatoties uz izstāšanos. Man 30. aplis bija ļoti neveiksmīgs,» saka Tučkovs. «Sports ir sports — riskēt vajadzēja, varbūt pat ātrāk, jo redzēju, ka varu tikt augstāk.»

Tučkovs atzina, ka avārijā ir vainojams vienīgi viņš pats. «Pāris apļus pirms avārijas tajā pašā vietā pieļāvu tādu pašu kļūdu, no kuras neizdarīju secinājumus. Varbūt vajadzēja nedaudz lēnāk «ieiet» pagriezienā, varbūt citu trajektoriju izvēlēties…»

Apmierināts ar staru bija arī Slakteris, kurš vēl pirms Latvijas «Grand Prix» cerēja uz iekļūšanu labāko desmitniekā. «Apmierināts ar septīto vietu, jo tiku pie punktiem. Var jau teikt, ka mājas palīdzēja, kaut gan sienas [Daugavas krastos] taisa lielus viļņus. Vienīgais žēl, ka Gena [Genādijs Tučkovs] netika pie punktiem,» teica Slakteris. «Man ir jauna laiva, ar viņu vēl jābrauc un jābrauc, lai pierastu.»

Arī posma uzvarētājs Rolss atzina, ka trase ir bijusi sarežģīta un krastos esošās sienas taisījušas viļņus. «Trase bija ļoti interesanta, bet grūta, taču man tādās ir labāk braukt,» uzskata Rolss.

Savukārt daļēji neapmierināts ar notikumiem sacensību beigās bija Andešsons, kurš Latvijas «Grand Prix» uzvarēja pagājušajā gadā. «Protams, ka neesmu apmierināts ar otro vietu, jo šeit uzvarēju pērn. Man ir jauna laiva, labi braucu, taču tehnikas dēļ pēdējā aplī nācās samierināties ar otro vietu,» saka Andešsons. «Jau sacīkstes vidū jutu, ka kaut kas nav kārtībā. Labi, ka tas notika tikai sacensības beigās un es tiku pie punktiem.«