Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čehijas prostitūtas kopumā nopelna miljonu dolāru dienā

Čehijas prostitūtas un viņu suteneri dienā nopelna gandrīz vienu miljonu dolāru (575 000 latu), un lielākā ienākumu daļa tiek gūta no ārvalstu seksa tūristiem, teikts Čehijas valdības ziņojumā.

9741 Čehijas prostitūta 2003. gadā kopumā nopelnīja 8,7 miljardus kronu (203,6 miljonus latu), un tas ir vairāk par Čehijas narkotiku dīleru kopējiem ieņēmumiem un gandrīz trīs reizes vairāk par cigarešu un alkoholisko dzērienu kontrabandistu ieņēmumiem, liecina Čehijas statistikas biroja apkopotā informācija.

Prostitūcijas gada apgrozījums veido 0,2% no Čehijas iekšzemes kopprodukta (IKP). No kopējās summas 5,5 miljardus kronu (128,7 miljonus latu) veidoja ārvalstu tūristu izdevumi par prostitūtu pakalpojumiem, tajā skaitā eskorta dienestu pakalpojumi Prāgā, kā arī autovadītāji, kuri izmantoja to prostitūtu pakalpojumus, kas sevi piedāvā uz autoceļiem pie Vācijas un Čehijas robežas.

Ziņojuma autors Jirži Vopravils norāda, ka šie skaitļi atspoguļo prostitūcijas nozares ieņēmumu pieaugumu, kas atsākās pēc negatīvajām sekām, ko izraisīja kopējās Eiropas valūtas eiro ieviešana 2001. gadā, kā arī postošie plūdi, kas Čehijā notika 2002. gadā.

Rietumeiropas tūristi pēc eiro ieviešanas prostitūtu pakalpojumiem tērēja mazāk līdzekļu, viņš norādīja. «Savukārt plūdi uznāca augustā — neilgi pirms tūrisma sezonas beigām,» viņš piebilda.

Vopravils arī atklāja, ka pašreizējie Čehijas prostitūtu ieņēmumi ir apmēram 2003. gada līmenī.

Ziņojumā norādīts, ka ārvalstu pilsones, kuras Čehijā nodarbojas ar prostitūciju, katru gadu uz mājām sūta apmēram 400 miljonus kronu (9,4 miljonus latu) jeb apmēram 10% no saviem ieņēmumiem. Lai nodarbotos ar prostitūciju, Čehijā visbiežāk ierodas sievietes no Austrumeiropas valstīm, piemēram, no Ukrainas un Krievijas.