Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prese gāžot Latvijas valdības

Konference «Vara un tauta: tuvināšanās iespējas?» sestdien beidzās ar vismaz divu bijušo Ministru prezidentu atzinumu, ka viņus no darba padzinuši žurnālisti.

Pats svaigākais ekspremjers Indulis Emsis norādīja, ka «virkne mediju» (viņš un viņa kolēģi arī piebilda, ka neuzdrošinās saukt vārdā un vēl vairāk sakaitināt tik briesmīgus cilvēkus kā žurnālistus) esot nereģistrētas partijas, kuras cīnās par varu ārpus likumīgā vēlēšanu procesa. Andris Bērziņš paskaidroja, ka pret viņu lietotais ierocis esot bijusi shēmu zīmēšana: pietiek vienā lauciņā ierakstīt Ministru prezidenta vārdu un otrā — kādas ofšorfirmas nosaukumu, kā arī savienot šos lauciņus ar bultiņu, lai visa tauta sāktu uzskatīt politiķi par blēdi.

Daudz mērenāk situāciju vērtē Guntars Krasts, kurš nejūt sabiedrības vēlmi aktīvāk iespaidot varu un neredz, ka sabiedrības rīcībā būtu spēcīgi instrumenti savu interešu novadīšanai līdz varai.

Politiķiem parādā nepalika «Neatkarīgās Rīta Avīzes» galvenā redaktora vietnieks Juris Paiders, savu priekšlasījumu ilustrējot ar paša zobainākā dinozaura attēlu — tādu, lūk, viņš saredz varu. Piemēram, valstij un pašvaldībām likums uzliek par pienākumu izplatīt informāciju, tai skaitā apmaksāt sludinājumus, taču ar informācijas un reklāmnaudas sadali ir iespējams manipulēt tā, lai žurnālisti un mediji kopumā varu nopietni kritizēt neuzdrošinātos. Komunikāciju pētniece Ilze Ostrovska atzīmē naidīgumu varas un mediju attiecībās. Politiķi nicina žurnālistus/medijus, kurus paši uzpirkuši, bet žurnālisti dara tieši tāpat un atriebībai izmanto katru gadījumu, kad tomēr ir iespējams kādu politiķi padarīt par skandalozu tēlu. TV sarunu šovu zvaigzne Jānis Domburs pazemīgi salīdzināja sevi un kolēģus ar kurmīšiem, kuri var rakt un var arī nerakt, jo nav taču cerību nekur aizrakties, kā to parāda «Latvenergo» trīs miljonu lieta.