Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ja ārzemju ceļojuma laikā pazūd dokumenti

Pagaidu ceļošanas dokumentu noformēšana

Latvijas iedzīvotājiem, kuri ārvalstīs nozaudējuši, viņiem ir nozagti vai citādi kļuvuši nederīgi ceļošanas dokumenti (pase), jāvēršas [s:7901], lai noformētu pagaidu ceļošanas dokumentu — atgriešanās apliecību. Šis dokuments apliecina Latvijā pastāvīgi dzīvojošas personas identitāti un dod tiesības tās saņēmējam, atgriežoties Latvijā, vienreiz šķērsot tās robežu. Atgriešanās apliecība ir dokuments, kas ļauj tās turētājam atgriezties Latvijā.

Lai saņemtu atgriešanās apliecību, Latvijas pārstāvniecībā
jāaizpilda noteiktas formas veidlapa, kurā bez pases palikušajai personai jānorāda ziņas par sevi, savu dzīvesvietu Latvijā, saviem radiniekiem, dokumentu, ar kuru tā izceļojusi no Latvijas, u. c. dati.

  1. Jāiesniedz policijas izziņa par to, ka ceļošanas dokuments nozaudēts/nozagts,
  2. Jāiesniedz 2 fotokartītes 3x4 cm formātā,
  3. Jāsamaksā par konsulāro pakalpojumu — 10 latu, bērniem līdz 16 gadiem — 5 lati.

Pēc šo ziņu saņemšanas konsulārā amatpersona sazinās ar Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, lai noskaidrotu, vai personai ir/nav izsniedzama Atgriešanās apliecība.

Pēc Latvijas valsts robežas šķērsošanas personai atgriešanās apliecība jānodod [s:7902] rajona nodaļā, kuras teritorijā atrodas personas pastāvīgā dzīvesvieta, lai noformētu jaunu pasi. Materiāls sagatavots sadarbībā ar Ārlietu ministriju.