Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārzemēs bez finanšu līdzekļiem

2004. gadā 81 Latvijas iedzīvotājs ārvalstīs palicis bez finanšu līdzekļiem un saņēmis finansiālu palīdzību no radiniekiem vai draugiem ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta starpniecību.

Latvijas valsts budžetā netiek paredzēti līdzekļi neatmaksājamas materiālās palīdzības sniegšanai personām, kuras ārvalstīs palikušas bez iztikas līdzekļiem. Ņemot vērā šādu situāciju, ir izstrādāta procedūra, kā risināt jautājumu par personas nodrošināšanu ar vajadzīgo naudas summu, lai tā varētu atgriezties Latvijā.

Latvijas fiziskajai personai, kura ārvalstīs palikusi bez iztikas līdzekļiem:

  1. Ir iespējams vērsties pēc palīdzības [s:7903].
  2. Ar tās starpniecību sazināties ar saviem radiniekiem, draugiem vai paziņām Latvijā, lai viņi vajadzīgo naudas summu iemaksātu Latvijas [s:7904] (Rīgā, Elizabetes iela 57, tālrunis 7016364).
  3. Saņemot apstiprinājumu, ka Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā ir iemaksāta vajadzīgā naudas summa, konsulārā amatpersona no pārstāvniecības līdzekļiem izmaksā ekvivalentu naudas summu bez iztikas līdzekļiem palikušajai personai.
  4. Konsulārā departamenta dežurējošai amatpersonai naudu var iemaksāt arī brīvdienās un svētku dienās, iepriekš sazinoties pa mobilo tālruni 9287398.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji var izmantot [s:7905] un [s:7906] piedāvāto [s:7907] pakalpojumu, lai nosūtītu naudu saviem tuviniekiem ārvalstīs.