Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāji ēd mazāk

2003. gadā, salīdzinot ar 2002. gadu, samazinājies vidējais Latvijas iedzīvotāju pārtikas produktu patēriņš, izņemot gaļu, ko iedzīvotāji ēduši vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2003. gadā vidēji viens iedzīvotājs gadā apēdis piecus kilogramus liellopu gaļas un 19 kilogramus cūkgaļas. Liellopu gaļas patēriņš gada laikā bija pieaudzis par vienu kilogramu, bet cūkgaļas — par diviem kilogramiem.

Savukārt piens kļuvis mazāk iecienīts — ja 2002. gadā vidēji viens iedzīvotājs patērēja 67 litrus piena, 2003. gadā — 65 litrus. Sviesta un margarīna patēriņš gada laikā bija krities par vienu kilogramu, vidēji vienam iedzīvotājam gadā patērējot sešus kilogramus šo taukvielu.

Mazāk ēstas arī zivis. Ja 2002. gadā vidēji viens iedzīvotājs patērēja deviņus kilogramus zivju, 2003. gadā — astoņus kilogramus. Tāpat sarucis olu patēriņš — no vidēji 207 olām 2002. gadā līdz 197 2003. gadā.

Kviešu maizes patēriņš sarucis par diviem kilogramiem, 2003. gadā vienam iedzīvotājam vidēji apēdot 26 kilogramus maizes. Savukārt rudzu un saldskābmaizes patēriņš saglabājies iepriekšējā līmenī — vidēji gadā iedzīvotājs apēd 35 kilogramus šādas maizes.

Tāpat mazāk ēsti dārzeņi. Kartupeļu patēriņš samazinājies par sešiem kilogramiem gadā, un vidēji 2003. gadā viens iedzīvotājs apēdis 110 kilogramus kartupeļu. Svaigu kāpostu patēriņš bija sarucis par vienu kilogramu līdz vidēji 11 kilogramiem gadā, gurķu un tomātu — par četriem kilogramiem līdz vidēji 20 kilogramiem gadā.

Iedzīvotāji mazāk ēduši arī ābolus un bumbierus. 2003. gadā vidēji viens iedzīvotājs patērējis 18 kilogramus šo augļu, kas ir par trīs kilogramiem mazāk nekā 2002. gadā.

Arī cukura patēriņš sarucis par trim kilogramiem — 2003. gadā vidēji viens iedzīvotājs patērējis 19 kilogramus cukura.

Centrālā statistikas pārvalde savā apkopojumā izmanto pirkto, pašražoto un bez maksas iegūto pārtikas produktu patēriņu, neņemot vērā restorānos un citās ēdināšanas vietās apēsto.