Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas prezidents ierosina jaunajām ģimenēm piešķirt zemi laukos

Igaunijas prezidents Arnolds Rītels ierosinājis jaunām ģimenēm bez maksas iedalīt zemi laukos, lai piesaistītu iedzīvotājus Igaunijas lauku reģioniem, raksta «Postimees».

Prezidents par savu plānu paziņoja pagājušā gada beigās pēc Pelvamā pagasta vadītāju uzklausīšanas par municipalitāšu problēmām ar valstij piederošo zemi.

Rītels solīja palīdzēt lauku municipalitātēm, kā arī atrast kādu plašāku risinājumu.

Viņš ierosināja zemesgabalu iedalīšanu no valsts rezervēm jaunām ģimenēm, kur tās varētu būvēt sev mājas. Visām ģimenēm ar diviem vai vairāk bērniem varētu iedalīt bezmaksas zemesgabalu, kur vietējās pašvaldības izbūvētu nepieciešamās komunikācijas.

«Tas varētu garantēt mūsu nācijas izdzīvošanu,» paziņoja Rītels, norādot, ka ārvalstnieku piesaistīšana Igaunijā nav risinājums.

Pelvas apgabala gubernators Urmass Klāss atzinīgi novērtēja prezidenta ideju, jo nomaļiem lauku reģioniem ir nopietnas problēmas ar jauniešu piesaistīšanu, kas parasti pārceļas uz dzīvi reģionālajos centros.

Igaunijas parlamenta Reģionālo lietu komitejas pārstāvis Ivari Padars prezidenta ideju nodēvēja par ļoti vērtīgu. «Vienīgais jautājums paliek, kā padarīt dzīvi laukos saistošu jauniem cilvēkiem,» viņš piebilda.

Padars arī pauda šaubas, vai šāds piedāvājums būs pietiekami spēcīga motivācija jauniešiem palikt laukos, ja reģionā nebūs tādas institūcijas kā skolas un tamlīdzīgi.

Prezidenta biroja darbinieki ar līdzīgu plānu nāca klajā jau pirms trim gadiem, bet projektu tā arī nesāka realizēt. Toreiz tika plānots iedalīt līdz vienam hektāram meža ikvienam jaundzimušajam, lai palielinātu dzimstības līmeni valstī, taču zemes reforma apturēja šo projektu.