Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldības nevēlas maksāt par vientuļu cilvēku apbedīšanu

Pašvaldības nevēlas no saviem līdzekļiem maksāt par tādu cilvēku apbedīšanu, kuriem nav piederīgo un kuri nav deklarējuši savu dzīvesvietu konkrētās pašvaldības teritorijā.

Ņemot vērā pašvaldību iebildumus, Ministru kabineta komiteja šodien neakceptēja kārtību, kādā valstī ieved vai no tās izved miruša cilvēka ķermeni, un kārtību, kādā pārvadā, glabā, apbedī vai kremē no infekcijas slimības miruša cilvēka ķermeni.

Valdības komiteja nolēma noteikumu projekta izskatīšanu atlikt uz nedēļu, kuras laikā jāpanāk vienošanās par to, kas maksās par vientuļo cilvēku apbedīšanu — vai tomēr pašvaldības, vai arī izdevumi tiks segti no valsts budžeta līdzekļiem.

Kā ziņots, šie noteikumi izstrādāti, ņemot vērā pasaulē pastāvošos bioloģiskā terorisma draudus un uzskatot, ka jebkurš miruša cilvēka ķermenis, ja nāves cēlonis ir tropu posmkāju pārnestie hemorāģiskie drudži, mēris, bakas, Sibīrijas lopu mēris, smags akūts respiratorais sindroms (SARS) vai cita no jauna parādījusies bīstama infekcijas slimība, var tikt izmantots kā bioloģiskais ierocis.

Ja nāves cēlonis ir šīs infekcijas slimības, mirušā cilvēka ķermeni paredzēts kremēt.

Jaunajos noteikumos paredzēta arī kārtība, kādā jāveic obligātā patologanatomiskā izmeklēšana diagnozes precizēšanai pēc slimnieka nāves.

Ministru kabineta noteikumi vēl jāpieņem valdībā.