Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas deputāti nākamgad prasa par 46% palielināt atalgojuma fondu

Deputātu atalgojuma fondu nākamgad paredzēts palielināt par 46% jeb 442 000 latiem, liecina Saeimas Prezidijā iesniegtais 2006. gada Saeimas budžeta pieprasījums. Kopumā deputātu pamatalgai un piemaksām nākamgad tiek prasīti 1,4 miljoni lati.

Kā norāda budžeta projekta sagatavotāji no Saeimas Kancelejas, ievērojamais atalgojuma pieaugums saistīts ar nākamgad paredzētajām Saeimas vēlēšanām, tāpēc budžetā jāparedz finansējums pabalstiem trīs mēnešalgu apmērā tiem deputātiem, kas nākamajā Saeimā netiks ievēlēti.

Turklāt, kā katru gadu, arī nākamgad paredzēts palielināt Saeimas locekļu algas, kuras ir piesaistītas sabiedriskajā sektorā nodarbināto atalgojuma svārstībām. Tiek prognozēts, ka nākamgad parlamentārieši algā saņems par 8,5% vairāk nekā šogad, kad deputāta pamatalga ir 778 lati.

Iecerēts palielināt arī Saeimas darbinieku atalgojumu. Tā, piemēram, 2006. gadā paredzēts palielināt pastāvīgo komisiju vecāko konsultantu vidējo amatalgu par 58% jeb no 522 latiem uz 827 latiem, konsultantiem — par 35%, Saeimas Juridiskā biroja vadītājam — par 72%, vecākajiem juridiskajam padomniekiem — par 52%, bet juridiskajiem padomniekiem — par 68%. Vidēji par 30% iecerēts palielināt informācijas tehnoloģiju speciālistu amatalgu, savukārt struktūrvienību vadītāju amatalgu — par 29% un tulkiem — par 12%. Citu amatu darbiniekiem paredzēts nodrošināt darba samaksas pieaugumu no 4% līdz 8%.

Parlamenta darbinieku darba samaksas fonda, kas paredzēts 2,7 miljoni latu apmērā, pieaugums 2006. gadā, salīdzinot ar 2005. gada budžetu, ir 15%.

Budžeta pieprasījuma kapitālo izdevumu sadaļā lielāko izdevumu daļu veido tēriņi, kas saistīti ar Saeimas plenārsēžu zāles balsošanas sistēmas renovācijas darbiem. Aptuvenās šo darbu izmaksas ir 200 000 latu, kas ietver sevī gan iekārtu, gan programmatūras iegādi, gan plenārsēžu zāles mēbelējuma korekcijas izdevumus.

Komandējumiem un dienesta braucieniem nākamgad Saeima prasa 355 000 latu, tālruņu abonēšanai un sarunu atmaksai — 145 000 latu. Par 40% paredzēts palielināt finansējumu Saeimas personāla kvalifikācijas celšanas kursiem, kam kopā iecerēts piešķirt 35 000 latu. Par 11% nākamā gada budžeta projektā tiek palielināti izdevumi Saeimas ēku un telpu remontam, kam kopā iecerēti 77 000 latu.

Jau ziņots, ka Saeimas Saimnieciskā komisija pagājušajā nedēļā bez izmaiņām atbalstīja parlamenta Kancelejas sagatavoto Saeimas nākamā gada budžeta pieprasījumu, kurā parlamenta darba nodrošināšanai tiek prasīts par 1,1 miljonu latu jeb 13% vairāk nekā pērn.

Budžeta pieprasījumā deputātu un parlamenta darbinieku atalgojumam paredzēti 5,95 miljoni latu, kapitālajiem izdevumiem — 0,89 miljoni latu, iemaksām starptautiskajās organizācijās — 95 587 lati, savukārt Eiroparlamenta deputātu algu nodrošināšanai — 89 683 lati.

Kopumā Saeima nākamā gada budžetā prasa 11,1 miljonus latu.

Budžeta projekts būs jāvērtē Finanšu ministrijai.