Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SEB iegādājas dzīvības apdrošināšanas kompāniju «Balta Dzīvība»

SEB grupā ietilpstošā «SEB Unibanka» iegādājusies 100% dzīvības apdrošināšanas kompānijas «Balta Dzīvība» akciju. Iegādājoties vienu no lielākajām dzīvības apdrošināšanas kompānijām Latvijā, SEB īsteno savu stratēģisko mērķi — piedāvāt dzīvības apdrošināšanas pakalpojumus visās trijās Baltijas valstīs.

Kā portālu «Apollo» informēja Haralds Burkovskis, «SEB Unibankas» sabiedrisko attiecību vadītājs, 5,4 miljonus latu vērtais darījums vēl jāapstiprina Finanšu un kapitāla tirgus komisijai un Konkurences padomei.

Pēc uzņēmuma pārņemšanas «SEB Unibanka» saglabās esošo kompānijas «Balta Dzīvība» darbības profilu, uzņēmuma vadību un darba vietas visiem dzīvības apdrošināšanas kompānijas darbiniekiem. Tā kā visi grupas uzņēmumi strādā ar vienotu zīmolu, nākotnē arī «SEB Unibankas» dzīvības apdrošināšanas kompānija «Balta Dzīvība» tirgū strādās ar SEB vārdu.

Dzīvības apdrošināšanas pakalpojumus Lietuvā piedāvā «SEB Vilniaus Bankas» meitas uzņēmums «SEB VB gyvybės draudimas», savukārt Igaunijā — «SEB Eesti Uhispank» meitas uzņēmums «SEB Ühispanga Elukindlustus».

2004. gada jūnijā SEB no apdrošināšanas kompānijas «Codan» iegādājās tās dzīvības apdrošināšanas un pensiju fondu kompāniju «Codan Liv&Pension», kas ir lielākā šāda veida kompānija Dānijā. «Codan» ir Latvijas «Baltas» akciju īpašnieks.

«Balta Dzīvība» ir viena no lielākajām dzīvības apdrošināšanas kompānijām ar 33% lielu tirgus daļu uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, bez veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanas. Kompānijā «Balta Dzīvība» strādā 68 darbinieki, savukārt dzīvības apdrošināšanas produktu pārdošanā ārpus Rīgas ir specializējušies 52 reģionālie aģenti.

«Balta» ar 22% lielu riska apdrošināšanas tirgus daļu ir nozares līdere Latvijā. Tās 33 filiāles darbojas Rīgā un visā Latvijas teritorijā. «Baltas» akcionāri ir Dānijas apdrošinātāju grupa «Codan» (51,9%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (24%), kā arī Dānijas valdības investīciju fonds Austrumeiropai (24%). Vienlaikus «Codan» un «Balta» ietilpst apdrošinātāju grupā «Royal&Sun Aliance», kas ir starp lielākajiem apdrošinātājiem pasaulē.

SEB grupa ir Ziemeļeiropas finanšu institūcija, kas sniedz bankas pakalpojumus korporatīvajiem klientiem, kompānijām un privātpersonām Skandināvijā, Baltijas valstīs, Vācijā, Polijā un Ukrainā. SEB aktīvu apjoms ir 176 miljardi eiro, banka darbojas 20 pasaules valstīs un apkalpo vairāk nekā 4,5 miljonus klientu, no kuriem divi miljoni bankas pakalpojumus izmanto ar interneta starpniecību.