Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Microsoft» dzēš «brīvību» un «demokrātiju» Ķīnas portālā

«Microsoft» jaunajā Ķīnas portālā ir aizliegti tādi vārdi kā «demokrātija» un «brīvība», kas acīmredzami saistīts ar nevēlēšanos aizkaitināt Pekinas politiskās informācijas cenzorus, ziņo laikraksts «Financial Times».

Tāpat ir aizliegts lietot vārdus «Taivānas neatkarība», «demokrātiskā kustība» un «demonstrācija».

Kā ziņo «Financial Times», aizliegums attiecas uz interneta dienasgrāmatu (blog) nosaukumiem, tomēr tekstā šie vārdu salikumi drīkst parādīties. Lietotājiem, kuri mēģina izveidot šāda nosaukuma blogus, parādās kļūdas paziņojums, kurā teikts, ka viņi ir lietojuši «Aizliegtu tekstu» (forbidden speech), un tiek lūgti šo tekstu izdzēst.

Portālu uztur «Shanghai MSN Network Communications Technology», kas ir «Microsoft» un Šanhajas valdības kopuzņēmums. «Microsoft» pieder 50 procenti uzņēmuma.

«Microsoft» atteicies sniegt komentārus par šo tēmu, savukārt «Microsoft» korporatīvās kultūras sadaļā lasāms, ka kompānija visā pasaulē darbojas ar partneriem, lai attīstītu valdību un iedzīvotāju ekonomisko un sociālo labklājību (We work with businesses, communities, and governments to help advance social and economic well-being, and to enable people around the world to realize their full potential.).

Jāpiebilst, ka arī divi populārākie meklētāji — «Yahoo!» un «Google» — jau iepriekš ir kritizēti par šāda veida sadarbību ar Ķīnas valdību. (The Paris-based Reporters Without Borders (RSF) earlier said it «deplores the irresponsible policies of United States Internet firms «Yahoo!» and «Google» in bowing directly and indirectly to Chinese government demands for censorship».)