Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno sarežģīt Rīgas Domes komiteju vadības nomaiņu

Rīgas Domes Juridiskā pārvalde sagatavojusi grozījumus Rīgas Domes nolikumā, kas paredz, ka komiteju darba kārtībā kā ārkārtas jautājumu nevarēs iekļaut jautājumu par priekšsēdētāja atbrīvošanu no pienākumu pildīšanas.

Tāpat paredzēts atcelt iepriekšējā sasaukuma laikā veiktos grozījumus, kuros noteikts, ka par klātesošiem balsošanas laikā uzskatāmi tie deputāti, kuri reģistrējušies pirms attiecīgā balsošanas režīma pasludināšanas.

Tagad plānots noteikt, ka par klātesošiem uzskatāmi tikai tie deputāti, kas balso «par», «pret» vai «atturas».

Tiks arī noteikts, ka komitejas varēs pieņemt lēmumus ar klātesošo komitejas locekļu balsu vairākumu. Par klātesošiem balsošanā uzskatāmi būs tikai tie komitejas locekļi, kas balsojuši «par», «pret» vai «atturas».

Rīt, 14. jūnijā, grozījumus skatīs Rīgas Domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.

Opozīcijā esošās Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) frakcijas priekšsēdētājs Jānis Dinevičs aģentūrai LETA teica, ka sociāldemokrāti ir sašutuši par mēra Aivara Aksenoka (JL) iesniegtajiem «antidemokrātiskajiem Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumiem, kas sagatavoti tikai ar vienu mērķi — nodrošināt apvienības «Dzimtene» pārstāves Marikas Žuravļovas atrašanos Vides komitejas priekšsēdētājas amatā visus nākamos četrus gadus».

LSDSP frakcijas vadītājs prognozēja, ka sagatavotie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi bez apspriešanas citās Rīgas Domes komitejās jau šo ceturtdien, 16. jūnijā, tiks skatīti Prezidija sēdē, bet nākamnedēļ, 21. jūnijā, par tiem Domes sēdē nobalsos valdošā koalīcija «kopā ar saviem sadarbības partneriem no «Dzimtenes»».

Vides komitejas sēde, kas šodien pat netika izsludināta, visticamāk, netiks sasaukta arī nākamo pirmdien, 20. jūnijā, iekams nebūs «izdabūti cauri» antidemokrātisko Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, prognozēja Dinevičs.