Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa atzīst par nevainīgu grupas «Līvi» avārijas lietā apsūdzēto Ainaru Virgu

Daugavpils tiesa atzinusi par nevainīgu un attaisnojusi ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā apsūdzēto rokgrupas «Līvi» dalībnieku Ainaru Virgu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Virgam ir atcelts iepriekš piemērotais drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Komentējot tiesas spriedumu, Virga atzina: «Vislielākās bažas man bija par to, ka var tikt notiesāts nevainīgs cilvēks. Beidzot tas murgs ir galā. Taisnība ir uzvarējusi.» Traģēdija, pēc mūziķa teiktā, atstājusi uz viņu neizdzēšamu iespaidu.

Virgas advokāte Gundega Kreice aģentūrai LETA atzina, ka šis tiesas process uzskatāmi ir parādījis, ka dzīvojam tiesiskā valstī ar lemtspējīgām tiesām.

Jau ziņots, ka 2003. gada 26. jūnijā Daugavpils rajonā, avarējot A. Virgas vadītajai automašīnai, bojā gāja rokgrupas «Līvi» bundzinieks Dainis Virga un ilggadējais grupas skaņu operators Juris Jakovļevs.

Apsūdzība Virgam iepriekš bija celta pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kā dēļ gājuši bojā cilvēki. Iepriekš prokurors uzskatīja, ka Virgas vaina avārijas izraisīšanā ir pierādīta, un pieprasīja vainīgajam nosacītu sodu — brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem ar pārbaudes laiku uz trim gadiem un autovadītāja apliecības atņemšanu uz trim gadiem.

Lietas papildu izmeklēšanas laikā izdevās iegūt pierādījumus, kas apliecina Virgas liecības, ka kāds no aizmugurē sēdošajiem pasažieriem savstarpēja ķīviņa laikā būtu varējis nejauši iesist viņam pa galvu, tāpēc vadītājs būtu zaudējis kontroli pār transporta līdzekli.

Šajā sakarā 26. maijā, Daugavpils tiesai turpinot skatīt Virgas lietu, prokurors atteicās uzturēt apsūdzību.

Daugavpils rajona prokuratūras virsprokurors Arturs Lietavnieks aģentūrai LETA paskaidroja, ka šādi rīkojies, jo uzskata, ka apsūdzības uzturēšanai neesot pietiekami daudz pierādījumu.

Tā kā Latgales tiesu apgabala prokuratūra nolēma nemainīt valsts apsūdzētāju un neatjaunot Virgam valsts apsūdzību, Daugavpils tiesai bija jāpieņem attaisnojošs tiesas spriedums.

Ekspertīzes dati liecina, ka automašīna braukusi, nepārsniedzot atļauto kustības ātrumu. Transportlīdzekļa tehniskās ekspertīzes rezultāti liecina, ka ceļu satiksmes negadījuma brīdī tā bijusi tehniskā kārtībā. Eksperta atzinums par ceļu satiksmes negadījuma vietas izpēti liecina, ka no ceļu satiksmes negadījuma Virga būtu varējis izvairīties, ja pēc nobraukšanas no ceļa braucamās joslas nebūtu mēģinājis atgriezties uz tās tik strauji.

Pēc traģiskās autoavārijas Virgas asins analīzes uzrādījušas 0,02 promiles alkohola, kas ir pieļaujams. Diemžēl noņemto asiņu daudzums bijis nepietiekams, lai noteiktu, vai Virga notikuma brīdī atradies narkotisko vielu reibumā.

Tiesa uzskata, ka, izmeklējot šo ceļu satiksmes negadījumu, policijas darbinieki nav bijuši savu pienākumu augstumos. Viņi pavirši veikuši notikuma vietas apskati, nav apzinājuši un nopratinājuši notikuma aculieciniekus. Notikuma vietā nav nopratināts arī ceļu satiksmes negadījumā cietušās automašīnas vadītājs un nav veikta alkohola pārbaude viņa izelpā. Policijas darbinieki nebija brīdinājuši arī mediķus neizrakstīt ceļu satiksmes negadījumā cietušās personas no slimnīcas, kamēr viņi nebūs nopratināti.