Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noteikti pasaules ekstravagantākie restorāni

Žurnāls «Bild» publicējis sarakstu, kurā uzskaitīti pasaules ekstravagantākie restorāni. Un pirmajā vietā izrādījusies ēstuve «Marton».

«Martonā» sēž uz tualetes podiem

«Marton» atrodas Taivānas pilsētā Gaosjuņā un savu nosaukumu ieguvis no mandarīnu valodas vārda «matong», kas nozīmē — tualete. Lieta tā, ka šajā iestādē apmeklētājs tiek vārda tiešā nozīmē ievests ķemertiņa atmosfērā — galdu vietā ir ar stikla plāksnēm klātas izlietnes, turklāt klienti sēž nevis uz krēsliem, bet uz skaisti dekorētiem tualetes podiem. Pie sienām piekārti pisuāri, bet salvešu vietā tiek pasniegts tualetes papīrs.

Ēdieni restorānā «Marton» tiek pasniegti mazītiņos atejas podiņos vai ziepju traukos. Īpašā cieņā ir brūni un mīkstas konsistences ēdieni, piemēram, šokolādes saldējums, kas tualetes poda dibenā izskatās tik naturāli…

Savukārt Maldivu salās viesnīcā «Hilton» atrodams restorāns «Itha», kur maltītes laikā no jums ne acu nenolaidīs haizivis, rajas un citi jūras iemītnieki — pasaulē pirmais tikai no stikla būvētais restorāns atrodas pie koraļļu rifa piecu metru dziļumā. Ēstuvē ir tikai 14 vietas, un tur var nokļūt, pa dēļu laipām aizejot līdz kāpņu šahtai un pēc tam nokāpjot dzelmē.

Pirms ēšanas paņem pirkstu nospiedumus

Vēl pieminēšanas vērts ir ļoti īpatnējs restorāniņš Brodveja vidū Ņujorkā. Šī ceļmalas ēstuves stilā ieturētā iestāde ar nosaukumu «Ellen«s Stardust» aizved klientu pagājušā gadsimta piec-desmitajos gados. Viss apkalpojošais personāls ir profesionāli dziedātāji, kas viesus izklaidē ar estrādes numuriem.

Protams, nedrīkst aizmirst par ēstuvi «Bollesje» Vācijas pilsētā Rūdesheimā. Tur apmeklētājiem pie ieejas tiek ņemti pirkstu nospiedumi, kā arī tiek nolasīti uzvedības noteikumi. Pēc tam saimnieki galdā ceļ «zagļu kokteili» un piedāvā viesiem uzvilkt arestantu virssvārčus, tā ļaujot uz brīdi iejusties cietumnieku ādā.

Un visbeidzot — pāris vārdu par pasaules labākajiem restorāniem. Elitārā žurnāla «Restaurant Magazine» žūrija par labāko pasaulē atzinusi Henstona Blūmentāla «Fat Duck» (Anglijā). «Treknā pīle» apsteigusi iepriek-šējo gadu līderi «The French Laundry» («Franču veļas mazgātava»), kas pieder amerikānim Tomasam Kelleram. Jāteic — lai cik tas dīvaini izklausītos, bet labākais Parīzes restorāns «Pierre Gagnaire» (nosaukts īpašnieka Pjēra Ganjēra vārdā) ir tikai sestajā vietā, savukārt leģendārā kulināra Alēna Dukasa «Restaurant Alain Ducasse» (Parīzes viesnīcā «Plaza Athenee») noslīdējis neparasti zemu — līdz pat 17. pozīcijai.