Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ieva Kokarēviča: «Es neesmu latviešu bārbija»

«Man visa dzīve kājām gaisā. Ja pirms mēneša domāju, ka drīz augstskolā sesija un jāraksta kursadarbs, ka jākārto autovadītāja tiesības, tagad es prātoju, vai braukt uz Taizemi vai Ņujorku,» saka latviete Ieva Kokoreviča, kura nesen atzīta par pasaulē septīto skaistāko sievieti.

Viena ar čemodānu

Šogad konkurss «Miss Universe 2005» notika Taizemē, Bangkokā, un tajā pirmoreiz piedalījās arī mūsu valsts pārstāve — blondā Ieva Kokoreviča. Stingrā žūrija no 81 konkursa dalībnieces atlasīja 15 skaistākās meitenes, arī Ievu. Kopvērtējumā jaukā, skaistā latviete ieguva augsto septīto vietu. Daudzi skaistumkonkursu eksperti slavēja Ievas dabisko skaistumu, zilās acis un blondos matus un teica, ka esot ļoti līdzīga Bārbijai. Pat mazliet iepazīstot Ievu, kļūst skaidrs, ka nekāda bārbija viņa nav, vismaz lelles izpratnē ne, bet mērķtiecīga un gudra jauniete, kas spējusi organizēt pat savu biznesu internetā.

«Konkursam es biju diezgan nesagatavota,» vaļsirdīgi atzīstas Ieva, ērti iekārtojusies «Apsaras» tējas namiņa spilvenos. «Visām meitenēm bija katrai dienai speciāli uzšūts apģērbs, viss pārdomāts — no auskariem līdz pat kurpēm, līdzi atbraukusi liela komanda, kas atbalstīja un palīdzēja. Es biju viena pati, pilnīgi. Man bija diezgan liels čemodāns, kleitu it kā pietika, dažas uzdāvināja Venecuēlā, pāris uzšuva Natālija Jansone, arī bēdīgi slaveno stilizēto tautastērpu, šo to aizņēmos no draudzenēm. Man pat bija lidostā jāmaksā diezgan liela summa, ka bagāža pārāk smaga. Citām dalībniecēm bija desmit čemodāni, bet valsts visu sedza, daudzviet dalību konkursā valstiski atbalsta, jo mēs jau pārstāvam savu valsti. Un Latvija Taizemē labi izskanēja.»

Jubilejā dāvina krūtis

Ieva smaidot atceras, cik ļoti patikusi taizemiešiem, ielās visi prasījuši autogrāfus, gribējuši fotografēt. «Viņiem skaistumkonkursi ir ļoti svarīgi, un, ja tiec desmitniekā, tas ir īpaši. Mēs tur nodzīvojām gandrīz mēnesi, un katru dienu avīzēs bija publikācijas. Es patiku Taizemes ļaudīm, jo nebiju skaļa. Es tāda esmu, nekad nelīdīšu speciāli kadrā vai neplēsīšos, lai tik būtu kameras priekšā.» Ne viena vien konkursa dalībniece tieši tā darījusi, sevišķi meitenes no Latīņamerikas. Tas nebija nekāds brīnums, ja pagrūda vai veltīja indīgas piezīmes. Ieva noskurinās, atceroties, kā Venecuēlas meitenei matos ielipināta košļene, pirms paša fināla. «Konkurence baiga, jo lielākajai daļai meiteņu tā ir visa dzīve. Viņas gatavas darīt pilnīgi visu, lai tiktu pie šā titula. Direktors pasaka — tev jānokrītas, jāuztaisa liposekcija vai plastiskā operācija, un viņas dara, jo tūkstoši citu grib arī uz konkursu.

Meitenes nekautrējās stāstīt par plastiskajām operācijām, dabiskā tur maz. Es domāju — visām tik skaisti mati, izrādās, viscaur šķipsnas ar tādiem bleķīšiem pieliktas, es nemaz nezināju, ka tā var. Meitene no Puertoriko lepojās, ka vecāki viņai 20 gadu jubilejā uzdāvinājuši silikona krūtis,» Ieva vīpsnā. Pamatīgā konkurence likusi arī viņai saspringt, lūgusi, lai mamma atsūta iespaidīgus auskarus, jaunas kleitas. Nav pieņemts divreiz parādīties vienā un tajā pašā tērpā. Kad Krievijas pārstāve atnākusi tajās pašās biksēs uz divām pieņemšanām, daudzas atklāti apsmējušas — ko brauc, ja esi tik nabadzīga…

Kopā ar Natāliju

Visu konkursa mēnesi Ieva dzīvoja vienā viesnīcas istabā ar Kanādas pārstāvi Natāliju Glebovu, kura izcīnīja «Miss Universe 2005» kroni. «Viņa gadu bija gatavojusies šim konkursam. Tas bija viņas sapnis, es tiešām gribēju, lai uzvar. Natālija līdz 11 gadiem dzīvoja Krievijā, viņas tēvs ir dzimis Latvijā. Mēs labi sadzīvojām, abas necietām kondicionētāju, jo esam salīgas,» smejas Ieva. Pēdējā vakarā pirms izšķirīgās dienas Natālija teikusi, ka vairs nezina, vai vēlas šo kroni, jo tas nācis tik nenormāli smagi. Pēc uzvaras viņa istabiņā nav atgriezusies, uzreiz pārvesta citur — tas darīts drošības apsvērumu dēļ. «Kāda no zaudējuma var būt tik satrakojusies, ka spējīga uzbrukt titula ieguvējai. Vakarā bija after party, tad mūs palaida kopā, apraudājāmies, viņa solījās atbraukt uz Latviju. Taču ne tagad. Viņa pat mājās netiek — jāceļo pa daudzām valstīm, jādara viss, ko rīkotāji liek. Nav viegli.»

Ieva teic, ka konkurss ir grūts, lai arī skatītājiem šķiet — kas tur, pastaigā, skaisti pagrozies. «Es pati nebiju domājusi, ka tik fiziski smagi. Nogurums nenormāls! Gatavošanās no septiņiem rītā līdz astoņiem vakarā. Katru vakaru pieņemšanas. Naktī ap vieniem diviem esi viesnīcā, bet četros jau jāceļas, lai izmazgātu un ieveidotu matus, meikapu uztaisītu — tas pašām jādara. Vienmēr jāizskatās labi un jāsmaida. Un visu laiku jāstaigā uz desmit centimetrus augstiem papēžiem,» nopūšas Ieva.

Nevienas atpūtas dienas, tikai reiz aizvestas uz Puketu, jo tur pēc cunami postījumiem cenšas pievilināt tūristus. Bet arī tur visu dienu bija jāiet parādē pa ielām 35 grādu karstumā … Peldēties nelaida drošības apsvērumu dēļ. Apsardze bijusi visu laiku, savu stāvu viesnīcā pat nedrīkstējušas pamest bez aukles un miesassarga. «Nekad nebiju tā jutusies, ka pat uz tualeti nevar brīvi aiziet. Taču, par spīti visiem grūtumiem, jutāmies kā princeses — visur sarkani paklāji, ar mūziku sagaida, ziedus dāvina, fotografē, intervē…»

Mammas sajūsma

Uz konkursu «Miss Universe Latvija» pierunājis doties draugs Juris, viņi ir kopā jau pusotru gadu. «Vairākas reizes kūdīja, es neparakstījos. Bet viņš nerimās — ej, tu noteikti uzvarēsi, nekādu šaubu! Tā arī notika. Man pašai gan tas bija liels pārsteigums. Es vairākus gadus sadarbojos ar modeļu aģentūru «Vacatio», taču arī to neuztvēru nopietni. Mācījos divās augstskolās, ja atlika laiks, tad biju modele. Nu labi, pieteicos arī konkursam… Tālākais pārvēlās kā vilnis. Brauciens uz Venecuēlu, kur desmit dienas notika gatavošanās starptautiskā konkursa finālam, pēc tam Latvijā — intervijas, pastiprināta interese, un jau pēc piecām dienām devos uz Taizemi. Gatava es tam nebiju, taču domāju, ka godam izturēju. Man pašai tas daudz devis. Pašapziņa cēlusies, es zinu, ka spēju daudz vairāk nekā domāju agrāk.»

Ievai prieks, ka mammai pēdējā konkursa nedēļā izdevies atbraukt uz Bangkoku. «No skatuves mammu redzēju pūlī, kā viņa māj… Mammai lielāka sajūsma nekā man pašai. Man tas sniedz vislielāko prieku, ka vecāki ir tik lepni un laimīgi,» uzsver Ieva.

Latvijas maijpuķīšu smarža

Ieva visu laiku grib kaut ko jaunu darīt. Kad viņai bija 14 gadu, viena pati aizlidoja uz Spāniju. «Ierunājos tēvam, ka gribu mācīties valodu. Pēc laika nolika lidmašīnas biļeti un teica — brauc! Pirmās dienas bija kreņķi un asaras, bet pamazām valodu apguvu un nākamā gadā braucu atkal. Tas, ka brīvi runāju spāniski, man palīdzēja Venecuēlā.»

Līdztekus studijām Ieva kopā ar savu draugu Juri izveidojuši interneta kartīšu veikalu. Klients visu izvēlas un aizpilda internetā, bet apsveicamais saņem īstu kartīti savā pastkastītē. «Man tā ideja radās, jo bija apnikuši meili un īsziņas. Ir tik patīkami saņemt vēstuli vai pašdarinātu kartīti. Tās es pati zīmēju. Savulaik gribēju stāties lietišķajos, bet sapratu, ka tad pietrūks citu zinību.» Bērnībā viņa vēlējusies kļūt par dizaineri, visas mammas baltās drēbes sakrāsojusi ar guaša krāsām…

«Esmu sapratusi, ka varu ko lielāku un arī to, ka Latvija man ir par mazu. Gribu sasniegt daudz vairāk, nekā iespējams šeit. Bet dzīvot nekur citur negribu, ģimene un bērni man būs Latvijā. Te ir droši un dabīgi. Amerikā ēd banānu vai kartupeli, nav atšķirības — ne smaržas, ne garšas. Taizemē ziedi krāšņi, bet nesmaržo. Kad atgriezos, man uzdāvināja maijpuķītes. Tāda smarža!»

Sarunas iesākumā Ieva bilst — es nezinu, kas ar mani notiks, ir tik daudz piedāvājumu… Domīgi prāto par darba iespējām ārzemēs. Bet intervijas beigās mirdzošām acīm piepeši teic, ka pēc nedēļas vai divām brauks strādāt uz Taizemi. «Nedrīkst laist to popularitāti vaļā!» ir pārliecināta Ieva Kokoreviča.

***

FAKTS

- Konkursu «Miss Universe» rīko kopš 1952. gada. Kopš 1972. gada «Miss Universe» kronēšana notiek pasaules eksotiskākajās vietās. Grandiozā konkursa televīzijas pārraides katru gadu piesaista aptuveni miljardu skatītāju 170 pasaules valstīs.

***

Ieva KOKOREVIČA

- Starptautiskā konkursā «Miss Universe 2005» dalībniece, ieguva 7. vietu, titula «Miss Universe Latvija 2005» ieguvēja

- 19 gadu (1,74 m, 53 kg)

- Rīgas meitene (ar laukiem Viļānos)

- Beigusi Rīgas 64. vidusskolu, «reiz biju savas skolas mis, nekas īpašs, vienkārši biju aktīva, organizēju pasākumus, piedāvāja piedalīties»

- Studē Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas augstskolā sabiedriskās attiecības un reklāmu

- Vairākus gadus darbojusies modeļu aģentūrā «Vacatio»

- Patīk pludmales volejbols. Dejojusi modernās dejas. «Varu dejot visu nakti un no rīta justies labi. Dejas mani uzlādē, nevis nogurdina.»

- Ir draugs Juris, abi izveidojuši interneta uzņēmumu [s:7912]

- Mamma strādā vairumtirdzniecības firmā, tēvs — Iekšlietu ministrijā. Ir brālis Jānis, kurš tagad jokojot saka — sauciet mani par «Miss Universe» brāli…

- Liela lasītāja, vismīļākais autors — Remarks, iejūsmina Ziemeļnieka dzeja

- Uz Taizemi bija paņēmusi līdzi grupas «Cosmos» jauno albumu

- Garšo saldējums, bet vislabāk — marinēti gurķīši

***

VIEDOKLIS

- Modes māksliniece Natālija Jansone:

— Konkursa rīkotāji man ieteica, lai mēģinu ar šo tautastērpu izkonkurēt Latīņamerikas zemju tērpus, kuri parasti ir apjomīgi, spalvaini un iespaidīgi. Tādēļ izvēlējos dabisko zīdu, spilgti sarkanu, kas piestāv Ievas blondajiem matiem. Saules griezums ļauj kleitai pavērties, kļūt pamanāmai. Saktas paraugs veidots pēc tautastērpu grāmatas, tikai tā palielināta tik tālu, lai būtu nolasāma, un nedomāju, ka ir kas īpašs, ka tā piesprausta tik neparastā vietā. Senatnē ar saktu sasprauda daudz ko. Diez vai Ieva justos labi smagā, autentiskā tautastērpā 40 grādu karstumā… Šī kleita labi parādīja viņas skaisto augumu, Ieva izlidoja kā tāds spilgts taurentiņš.